Zirvedekilerden Gençlere Liderlik Dersi

2 dakika okuma süresi

Zirvedekilerden Gençlere Liderlik Dersi

Hüsnü Özyeğin, Pınar Abay, Adnan Bali, Cem Gülan, Uğur Gazanker ve Fethi Şimşek, Doğa Koleji öğrencileriyle vizyonlarını paylaştı.

Doğa Koleji Anadolu Liseleri'nin özgün eğitim modeli t-MBA (MBA for teenagers) kapsamında bu yıl 6’ncısı düzenlenen t-MBA Zirvesi’nin açılış konuşmasını FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin yaptı. Özyeğin, "Ben İzmirliyim, İstanbul’a 10 yaşımda kendi kararımla, ailemi geride bırakıp okumak için geldim. Yazları İzmir’e döndüğümde de dedemim yanında çalışıyordum" dedi.

Okul hayatı boyunca çalıştığını vurgulayan Hüsnü Özyeğin, ikinci en önemli girişimcilik kararının Amerika’ya gitmek olduğunu belirtti. Öğrencilerin can kulağıyla dinlediği Özyeğin, üniversite hayatında, öğrenci başkanlığı yaptığını anlatarak kazandığı liderlik ve girişimcilik vasıflarının kariyer başarısında önünü açtığını vurguladı. Özyeğin, "Liderlik vasıfları bir gençte akademik vasıflardan daha önemlidir. Sizler, yarın dünyaca ünlü üniversitelere başvuruda bulunduğunuz zaman, sizin Doğa Koleji’nde yaptığınız çalışmalar çok önemli rol oynayacak" diyerek Harvard Üniversitesi’ndeki başarılarından da söz etti. Eğitime verdiği önemi vurgulamak için pek çok okul ve öğrenci yurdu açtığını, bu okulları özellikle Doğu’da açtıklarını vurgulayan Hüsnü Özyeğin, salondan büyük alkış aldı.

_MG_4174 

"İMKANLARI SONUNA KADAR DEĞERLENDİRİN"

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, kendi öğrencilik hayatının çok zor koşullarda geçtiğini, öğrencilerin Doğa Koleji’nde kendilerine sunulan imkânları sonuna kadar değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı. ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay t-MBA Zirvesi’nin ilk kadın konuğu olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Gençlere ve kadınlara dokunmak gibi bir hayalim var. Bu nedenle bu tür etkinliklere davet edilmek beni çok mutlu ediyor. Türkiye’de yeni nesil çok farklı yetişiyor. Düşünmeniz gereken en önemli şey, nasıl girişimcilik hikâyesi yaratabilirim, nasıl kendi işimi kurabilirim olmalıdır.

Çünkü Türkiye’de bu konuda pek çok fırsat var. t-MBA gibi bir eğitim modeli dünyanın hiçbir yerinde yok" dedi. "Yarınlarımız size emanet, sizlere güveniyoruz" diyen Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Gülan, Doğa Koleji’nin Türk eğitim sistemine t-MBA gibi önemli bir model icat ettiğini ve bu sayede geleceğin liderlerini yetiştirdiğini söyledi.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı