Zeytinyağı İle Neler Yapılabilir?

1 dakika okuma süresi

Zeytinyağı İle Neler Yapılabilir?

Bakımınızı zeytinyağı ile nasıl yapabileceğiniz Daha İyi Yaşam'da!

Ege bölgesinin incisi zeytin ağaçlarından soframıza konuk olan zeytinyağının doğallığını bakımınızda da kullanmayı hiç düşündünüz mü? Zeytinyağı ile saç bakım kürleri hazırlabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağını sadece saçınız için değil başka bakımlar için de kullanabilirsiniz. 

Daha İyi Yaşam olarak zeytinyağını nasıl kullanabileceğini sizler için sıraladık!

Yoğun bir şekilde nemlendirir

Vücut kreminize karıştırdığınız bir miktar saf zeytinyağı banyolardan sonra vücudunuzun nem oranını dengeler ve kış boyu yumuşak olmasını sağlar.

Soğuktan kuruyan dudaklara iyi gelir 

Minik kutudaki dudak kreminizin içine birkaç damla zeytinyağı karıştırın ve aklınıza geldiğinde bu kremli karışımı dudaklarınıza uygulayın. Böylece soğuktan çatlamalarını engellemiş olursunuz.

Kuru saçlara bakım yapar

Saçlarınızı kışa hazırlamak için nemlendirmeye ne dersiniz? Haftada iki defa saçlarınıza uygulayacağınız zeytinyağı maskesi, saç diplerini ve uçlarını besleyerek daha çabuk uzamasını sağlar.

Akneleri temizler

Zeytinyağı akne bulunan bölgelere sürün ve bir hafta boyunca geceleri kullanın. Dilerseniz zeytinyağına bir miktar tuz karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Tıraş köpüğü yerine kullanılabilir

Tıraş köpüğünüz bittiyse zeytinyağını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Zeytinyağı bıçağın kontrollü şekilde kaymasını sağlar ve cildi nemlendirir. Özellikle bacaklar için idealdir.

Sert topukları yumuşatır

Topuklarınızı yumuşatmak için zeytinyağı ile masaj yapın ve ardından yumuşak bir çorap giyin. Bu, topuklarınızdaki çatlakların giderilmesine ve ayaklarınızın yumuşamasına yardım eder.  

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik & Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html