Zenginler Neden Servetlerini Dağıtıyor?

1 dakika okuma süresi

Zenginler Neden Servetlerini Dağıtıyor?

Yazılım dünyasının efsane ismi Bill Gates'in servetini dağıtacağını açıklaması üzerine 11 milyarder daha servetini dağıtacağını açıkladı. Peki neden? İşte yanıtı...

ABD’nin en zengini ve dünyanın ikinci en zengin ismi Bill Gates, Microsoft’un başından ayrılmasıyla birlikte kendini hayır işlerine verdi. Eşiyle beraber kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı’yla birlikte dünya genelinde muhtaç insanlara yardıma koşan Gates’in bugün için 63.4 milyar dolarlık serveti bulunuyor. The Telegraph’a konuşan Gates, kendisine ait paranın kendisinde kalmadığını ve bundan sonra da kalmayacağına dikkat çekerek şu sözleri kaydetti: "Yemeğimi yiyorum, giyeceğimi giyiyorum. Paranın bir noktadan sonra beni daha ileri bir noktaya götürme imkanı yok. Bu da elbette paranın vakıf aracılığıyla muhtaçlara ulaşması anlamına geliyor." Servetinin yüzde 95′inin kendisi ve eşinin ölümüyle birlikte 20 yıl içinde vakıf aracılığıyla dağıtılacağının altını çizen Gates, herhangi bir dini inanış nedeniyle bunu yapmadığını, insanların eşit olduğu bir dünyada herkesin de eşit şartlardan faydalanması gerektiğini kaydetti.

ZENGİNLER SIRAYA GİRDİ

Bill Gates ve Warren Buffett’in öncülük ettiği yardım vakfına, servetlerinin yarısını bağışlamak isteyen 11 milyarder daha ismini yazdırdı. Öldükten sonra, mal varlığının yarısını Bill & Melinda Gates Vakfına bağışlayacağını açıklayan isimler arasında Netflix CEO’su Reed Hastings, Intel kurucusu Gordon Moore ve Charles Bronfman gibi isimler de yer alıyor. Vakfın zamanla daha da kalabalıklaşmasını beklediklerini söyleyen Gates, "İki yılda 92 kişiye ulaştık. Listenin kalabalıklaşması, yardıma ihtiyaç duyan insanlara daha fazla destek olmamızı sağlayacak" dedi.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html