Yüz Bölgelerinde Bulunan Kusurlar Nasıl Kapatılır?

2 dakika okuma süresi

Yüz Bölgelerinde Bulunan Kusurlar Nasıl Kapatılır?

Ciltte yer alan bu kusurlar bazı kişileri rahatsız ederken yüz bölgelerinde bulunan kusurlar nasıl kapatılır? Sorusu sıklıkla sorulmaktadır.

Yüz bölgesi daima ilk görünen ve göz önünde bulunan bir bölge olduğu için en çok özen gösterilen ve pürüzsüz olması istenen yerlerin başında gelir. Cilt bakımı ve güzelliği için birçok ürün kullanılıp bakım yapılsa da kimi zaman bazı sivilcelerin ya da lekelerin oluşması önlenemeyebilir. Yüzdeki kusurların kapatılmasından önce dikkat edilmesi gereken bazı adımlar vardır.

Bunlardan ilki cildin dengesini bozmayacak bir temizleyici ile hassas bir şekilde yıkanmasıdır. Cilt dikkatli bir şekilde yıkandıktan sonra ise ciltteki kusura kurutma etkisi bilinen bir ürün sürülebilir. Kükürtlü sabun ya da sivilceler için özel olarak üretilmiş sivilce kurutucu jeller bu aşamada kullanılabilir. Daha sonra cildin kendini yenilemesi ve ölü derilerinden arınması için mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır.

Yüz Bölgelerinde Bulunan Kusurları Kapatmak İçin Makyaj Uygulaması

Yüz bölgesi yıkanıp nemlendirildikten sonra kusurların kapatılması için makyaj adımına geçilebilir. Yüz bölgelerinde bulunan kusurlar nasıl kapatılır? Makyaj adımına geçilmeden önce makyajda kullanılacak fırçaların ve süngerlerin temiz olduğundan emin olunmalıdır. Ciltteki sorunlu bölgeyi kapatmadan önce cilde bir baz yani bilinen diğer adıyla primer uygulaması yapılması makyajın daha iyi oturmasını sağlayacaktır. Baz uygulaması yapılırken abartıdan kaçınılmalı, yüzün en çok yağlanan bölgeleri başta olmak üzere tüm yüze az miktarda bir baz yedirilmelidir.

Bu uygulamadan sonra cilde uygun ve kusurlu cildi yormayacak çok ağır olmayan bir fondöten ya da bb krem seçilmeli ve katman katman olmayacak şekilde sünger ya da fırça yardımıyla cilde uygulanmalıdır. Fondöten uygulaması sonrası yüz bölgelerinde bulunan kusurlar nasıl kapatılır konusunda en önemli ayrıntı olan kapatıcı adımına geçilmelidir. Kapatıcı kullanılırken yalnızca kusurlu bölgelerin üzerine hafif şekilde sürülmelidir. Gerekirse yağlanan bölgelere ve sorunlu bölgenin üzerine biraz da transparan pudra sürülerek makyaj işlemi bitirilebilir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bilinmesi Gerekenler

Ciltteki kusurların kapatılması ve cildin tek bir tona sahip olması birçok kişi tarafından istenmektedir. Bunun için cilt bakımı ve bazı bakımlar haricinde iyi bir makyaj uygulaması da gerekmektedir. Yüz bölgelerinde bulunan kusurlar nasıl kapatılır? Pürüzsüz bir cilt için bilinmesi gerekenlernelerdir?

 • Fondötenin cilt tonuna uygun seçilmesi tenin tek bir renk ve dengeli görünmesi için çok önemlidir.
 • Fondöten uygulanırken cilt tipine göre fırça ya da sünger alternatifleri denenerek en çok verim alınan yöntem seçilmelidir.
 • Yüz bölgesine fondöten uygulandıktan sonra boyun kısmına da biraz sürülmesi renk eşitliği açısından önemlidir.
 • Sabah yapılan makyajın akşama kadar kalması ya da uzun saatler boyunca bozulmaması isteniyorsa yağ emici kağıtlardan yararlanılarak gün içerisinde yağlanan bölgeler tazelenebilir.
 • Fondöten uygulamasından sonra transparan pudranın ölçülü bir şekilde kullanılması ile daha uzun süre sabit kalacak ve oksitlenmeyecek bir cilt görünümü elde edilebilir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html