Yumuşatıcının Ev İşlerini Pratikleştirdiği 7 Yer

2 dakika okuma süresi

Yumuşatıcının Ev İşlerini Pratikleştirdiği 7 Yer

Kullandığınız temizlik ürünlerinin farklı alanlarda kullanıldığını biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam yumuşatıcının ev işlerini pratikleştirdiği 7 yeri paylaştı!

Ev işlerinizi pratikleştirmek adına kullandığınız bazı temizlik ürünlerini amaçları dışında kullanarak işlerinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Bu temizlik ürünlerinden bir tanesi de yumuşatıcı! Yumuşatıcının ev işlerini pratikleştirmek adına ne gibi bir etkisi olduğunu düşünebilirsiniz. Yumuşatıcının etkilerini Daha İyi Yaşam olarak sizler için bir araya getirdik. 

Yumuşatıcının Ev İşlerini Pratikleştirdiği 7 Yer

Yumuşatıcının kıyafetleri yumuşatması ve güzel kokmasını sağlaması dışında diğer temizlik alanlarında kullanarak evinizi daha pırıl pırıl hale getirebilirsiniz. Göreceksiniz ki yumuşatıcı diğer temizlik ürünlerinden daha fazla etkiye sahip.

1.Paslanmaz Çelik Temizliğinde

Paslanmak çeliklerinizde harikalar yaratmak istiyorsanız kuru bir beze yumuşatıcı damlatın ve çeliğin yüzeyini silin. Anında fark edilir bir parlaklık olacağına şahit olun.

2.Araç Koltuğu Temizliğinde

Araç koltuklarında oluşan kirleri dert etmeyin. Biraz suyun içerisine yumuşatıcı ekleyip bir bez yardımıyla kirleri kolayca temizleyin. Hem pırıl pırıl olacak hem de mis gibi kokacak.

yumuşatıcı

3.Duşakabin Temizliğinde

Yumuşatıcıyı ve suyu bir sprey şişesine koyun ve karıştırın. Ardından duşakabine sıkın ve bulaşık süngeriyle silin. Son olarak lekelerin kolayca temizlendiğine şahit olun.

yumuşatıcı

4.Saç Temizliğinde

Yanlış duymadınız! Her ne kadar saçma bulsanız da yumuşatıcının saçlara iyi geldiği söyleniyor.  Hatta çoğu kuaför saç bakımında kullanıp söyleyemediği uygulamalardan biri de bu :) Bir sprey şişesine biraz yumuşatıcı ve su ekleyin. Spreyi kuru saçlarınıza sıkın ve bu şekilde tekrar kurumlarını bekleyin.

yumuşatıcı

5.Mobilya Temizliğinde

Mobilyalarınızda tozların kökünü kazımak istiyorsanız mobilya temizliğinde yumuşatıcının gücünden faydalanmaya çalışın. Diğerlerinde olduğu gibi sprey şişesindeki yumuşatıcıyı mobilyalarınıza sıkın ardından kuru bezle kurulayın. Mobilyalarınız ilk aldığınızdaki gibi temiz ve canlı gözükecek.

yumuşatıcı

6. Yer Temizliğinde

Yumuşatıcının ev işlerini pratikleştirdiği 7 yerden birisi de yerler. Yerlerin sadece yüzey temizleyicilerle temizlendiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hemen ılık suyun içerisinde yumuşatıcıyı ekleyip yerlerinizi silin. Hem tozlardan eser kalmadığını hem de parkelerinizin daha yumuşak bir hal aldığına şahit olacaksınız.

yumuşatıcı

7.Pencere Temizliğinde

Yumuşatıcıyı son olarak pencere temizliğinizde kullanabilirsiniz. Sprey şişesine karışımı hazırlayın ve camlarınıza sıkıp kuru bezle silin. Camlarınızın temizlendiğini ve parladığını göreceksiniz.

Sizce ev işlerini kolaylaştıran yumuşatıcı 7 yerden başka hangi alanlarda kullanılır? 

En Çok Okunanlar:

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Temizlik Tüyosu

Ev Temizliğinde Soğan Mucizesi

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html