Yumurta Zarı Bunlara İyi Geliyor!

1 dakika okuma süresi

Yumurta Zarı Bunlara İyi Geliyor!

Yumurtayı soyarken karşılaştığımız zar aslında çok faydalı. Daha İyi Yaşam yumurta zarının faydalarını sizin için derledi.

Kahvaltı da yumurta yiyeceksiniz ve haşladığınız yumurtayı soyarken yumurtanın zarıyla karşılaştınız. Her ne kadar keyif vermeyen bir görüntü olsa da aslında yumurtanın zarının faydaları saymakla bitmez. Daha İyi Yaşam'ın sizler için yazdığı bu yazı da yumurta zarının yararlarını öğrenince şok olacaksınız.

Ağrı, Romatizma ve Kireçlenme

Ağrınız, romatizmanız veya kireçlenmeniz varsa yumurta zarı sizin için birebir doğal bir ilaç. Araştırma sonuçlarına göre yumurta kabuğu zarındaki farklı proteinlerin ağrıyı 7 ve 10 gün arasında % 40 oranında ciddi bir şekilde azalttığı tespit edildi. Eklemlerimiz vücudumuzdan önce yaşlandığı için bu sebeplenme kireçlenme yaşlılık hastalığı değildir. Erken yaşta az protein tüketen insanlarda da kireçlenme görülebilir. Amerika’da 2009 yılında bitirilen ağrı ve tedaviye yönelik bilimsel çalışmalar da yumurta zarının eklem rahatsızlıklarında tedavi edici etkisi ispat edildi.

Yumurta Zarının Etkisini Nasıl Görebilirim?

Hayatınızı ağrı içinde geçirmek istemiyorsanız ya da olan ağrınızdan kurtulmak istiyorsanız yumurta yiyebileceğiniz her zaman (uzmanlar her gün yemenizi öneriyor) kabukta kalan zarı yemenizi tavsiye ediyorlar.

Yumurta zarını elde edebilmek için öncelikle yumurtayı rafada haşlamanız gerekmekte. Sertleştikten sonra yumurtayı soyduğunuzda kabukta zar kalmayacaktır. Yumurta üzerinde bulunan zarı yumurtayla beraber yediğinizde ve düzenli olarak bunu devam ettirdiğinizde ağrılarınız %40'a varan oranda azalacaktır.

Fazla tüketmek zararlı olacağı için, dengeli ve düzenli tüketmenizde fayda var. Doktor kontrolü eşliğinde tüketmeniz tavsiye edilir.

Yumurtanın Tazeliğini Nasıl Anlarız?

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html