Yüksek Sosyete Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

3 dakika okuma süresi

Yüksek Sosyete Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Star TV'de ekrana gelen Yüksek Sosyete hakkında bilmek istedikleriniz Daha İyi Yaşam'da!

Yüksek Sosyete adlı dizi, başrolleri paylaşan Engin Öztürk (Kerem) ve Hazar Ergüçlü (Cansu) ve konusu ile yaz dizileri arasından sıyrılacak gibi duruyor. 

Yeni yayın döneminde devam edecek ve başlayacak yeni dizilere göz atmak isterseniz, bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Star TV'de ekrana gelen, kanalın iddialı yapımlarından Yüksek Sosyete, farklı dünyalara ait arayışlar içinde olan, sevmek ve sevilmek isteyen iki gencin hayatını konu ediniyor. Aile hayatı yönünden sıkıntılar yaşayan ancak maddi anlamda zorluk yaşamayan Cansu ile emektar ve mutlu bir aileye sahip Kerem'in öyküsünü izleyeceğiz. İki karakter de ait oldukları yaşamı ve aşkı ararken birbirilerinin hayatına dahil oluyorlar. Aralarındaki engelleri aşmak zorunda kalacak olan ikilinin hisleri, fedakarlıkları ekrana gelecek.

Cansu ve Kerem'in neler yaşadıklarına her hafta tanık olacağız.

Yüksek Sosyete dizisinin genç başrol oyuncuları kimler?

Cansu karakterini Hazar Ergüçlü, Kerem karakterini Engin Öztürk, Ece karakterini Meriç Aral, Mert karakterini ise Ozan Dolunay canlandırıyor.

Engin Öztürk kimdir?

1986 senesinde Eşkişehir’de dünyaya gelen Engin Öztürk aslen Bulgaristanlıdır. Lise yılların da çok az bir süre voleybol ile uğraşan Engin Öztürk, babasının mesleği olan Hava Astsubaylığı bitirmiştir. Ama bu mesleği yapamayan Engin Öztürk, 2012'de Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Yakışıklılığı ile tüm yapımcıların dikkatini çeken Engin Öztürk, Kanal D ekranlarında yayınlanan "Fatma Gül’ün Suçu Ne" dizisiyle ünlenmiştir. Ardından "Muhteşem Yüzyıl"da "Şehzade Selim"i canlandırdı. 

Hazar Ergüçlü kimdir?

Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1992 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Lefkoşa’da Neşe ve Süleyman Ergüçlü çiftinin kızı olarak doğmuştur. Aslen Kıbrıslıdır. Lefkoşa Belediyesi'nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yaptı. 2010 yılında yönetmen Derviş Zaim’in yönettiği “Gölgeler ve Suretler” adlı sinema filminde "Ruhsar" karakterini canlandırarak profesyonel oyunculuğa adım attı. 2011 yılından itibaren ise "Kuzey Güney" adlı dizide canlandırdığı "Simay Canay" karakteri ile televizyonda görünmeye başladı. Ergüçlü, 2013 yılında Uğur Yücel’in yönettiği “Benim Dünyam” adlı sinema filminde Turgay Kantürk, Ayça Bingöl, Beren Saat ve Uğur Yücel ile birlikte oynadı. Ardından "Eylül" karakterine can verdiği "Medcezir" dizisi ile ünlendi.

Meriç Aral kimdir?

Meriç Aral, 1 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Anne ve babası da avukattır. Lise eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi’nde hukuk ve yan dal olarak karşılaştırmalı edebiyat eğitimi alarak 2012 yılında mezun oldu. Meriç Aral, avukatlık stajını bitirdikten sonra Yeni Sinemacılar ile film asistanı olarak çalışmaya başladı. 2012 yılında başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Şahin Irmak’ın oynadığı "Sultan" dizisinin deneme çekimlerine davet edilince kabul ederek sinema hayatına başlamış oldu.

Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim aldı ve Bahar Kerimoğlu’ndan ders almaya devam ediyor. 2013–2015 yılları arasında başrollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez’in oynadığı “Medcezir” dizisinde "Hale" karakterini canlandırdı. 2014 yılında Çağan Irmak’ın filmi “Unutursam Fısılda” filminde "Mediha" karakterini canlandırdı.  2015 yılında vizyona giren "Hesapta Aşk" filminde rol aldı. 

Ozan Dolunay kimdir?

Mehmet Ozan Dolunay 1991 senesinde Antalya’ da dünyaya gelmiştir. 25 yaşında olan oyuncu aslen Antalyalıdır. Temel eğitimin hemen peşinden üniversite eğitimini ise Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne girmiş ve buradan da mezun olan Ozan Dolunay, "Kim Milyoner Olmak İster?" isimli müsabaka programına katılmış ve bu müsabaka ile de yıldızı parlamıştır. Ozan Dolunay oyunculuk kariyerine "Tatlı Küçük Yalancılar" isimli dizi ile adım atmıştır.

Yüksek Sosyete'nin kadrosunda tiyatro kökenli isimler dikkat çekiyor!

Dizinin kadrosunda oldukça tecrübeli ve sahne tozu yutmuş oyuncular da bulunuyor. Aliye Uzunatağan (Bedia), Zuhal Olcay Süreyya), Hakkı Ergök (Metin), Taner Barlas (Yılmaz), Hülya Gülşen Irmak (Ayşen) ve Nihat Altınkaya (Levent) gibi isimler de dizi için büyük şans.

Yüksek Sosyete künyesi

Yüksek Sosyete'nin yapımını Bi Yapım'dan BurakSağyaşar üstlenirken, yönetmen koltuğunda da Metin Balekoğlu oturuyor. Dizinin senaryosunu ise Yazı Odası kaleme alıyor.

Daha İyi Yaşam olarak iyi seyirler dileriz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html