Yeşil Gözler İçin Nasıl Göz Makyajı Yapılır?

2 dakika okuma süresi

Yeşil Gözler İçin Nasıl Göz Makyajı Yapılır?

Yeşil gözler için nasıl göz makyajı yapılır? Sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz!

Makyaj, bilinçli ve doğru bir şekilde yapıldığı zaman daha etkileyici olur. Makyaj yapılırken seçilen renklerin göz rengi ile uyumlu olması önemli. Örneğin yeşil renk gözlerin en iyi bütünleyici göz farı mor. Bu renkte dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise mor rengin maviye dönük tonlarının değil koyu bordoya dönük tonlarının olması. Bu şekilde mor renk yeşil gözlerin daha da ön plana çıkmasını sağlar. Yeşil gözler için nasıl göz makyajı yapılır sorusuna turuncu göz farını da ekleyebiliriz.

yeşil göz

Yeşil Gözler İçin Nasıl Göz Makyajı Yapılır?

Yeşil gözler için nasıl göz makyajı yapılır sorusuna yanıt olarak bakır ve altın tonlarını da ekleyebiliriz. Günümüzde oldukça trend olan parıltılı gözler yeşil renk gözlerle oldukça uyumlu durur. Genellikle gözlerin uç kısımlarında uygulan bakır ve altın tonlar ışıl ışıl ve canlı bakışların oluşmasını sağlar. Yeşil gözlere sahip olan kadınların özellikle siyah renk eyeliner ve göz kalemi tercih etmemesi gerekir. Siyah yerine daha doğal ve yumuşak bir görüntü vermek için ise kahverengi ve gri tonları tercih edilebilir.

yeşil göz

Kahverengi Rimel

Ayrıca, yeşil gözler için nasıl göz makyajı yapılır? Sorusuna yanıt olarak kahverengi rimeli de ekleyebiliriz. Doğru bir makyaj için yeşil göz rengindeki kadınların rimel tercihi de asla siyah olmamalı. Bunun yanında yeşil gözlü kadınların gümüş renk parıltıdan da uzak durması gerekir.

Gümüş renk, yeşil gözlere uygulandığı zaman bakışların donuklaşmasına neden olur. Yeşil gözlerle uyumlu olan diğer renk tonları ise; toprak tonları olan krem, vizon, bej tonları. Yeşil göz rengine sahip kadınların kullanmaması gereken renklerin başında yeşil renk gelir. Çünkü göz rengini en iyi ortaya çıkaran tonlar zıt ve koyu olanlardır. Yeşil gözlerin tercih edeceği rujlar ise şeftali, yavruağzı, bordo tonları olup özellikle kahverengiden uzak durmaları gerekir.

Yeşil gözler için sizin önerdiğiniz göz makyajı tüyoları neler bakalım?

Yelşil gözler için göz makyajı tüyolarını öğrendiyseniz şimdi de "Kusursuz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?" yazımıza göz atarak kusursuz bir makyaj uygulayın.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html