Yeni Fenomen Dizi: Stranger Things

1 dakika okuma süresi

Yeni Fenomen Dizi: Stranger Things

Yeni fenomen dizi Stranger Things (Tuhaf Şeyler) ezberleri bozuyor! İşte filmin detayları..

15 Temmuz 2016'da Netflix'te yayınlanmaya başlayan Stranger Things (Tuhaf Şeyler) dizisi kısa bir süre içinde Amerika başta olmak üzere birçok ülkede fenomen oldu.

Yeni Fenomen Dizi: Stranger Things

Türkiye'de yeni keşfedilmeye başlayan Stranger Things'in alt yapısı oldukça sağlam temellere dayanıyor. Yönetmeni, oyuncuları ve konusuyla ezberleri bozan dizinin IMDb puanı tam tamına 9,0. Stranger Things'in yönetmen koltuğunda Duffer Kardeşler'i görüyoruz. Başrolde ise 46 yaşında ama hiç yaşlanmayan yetenekli oyuncu Winona Ryder var.

Ryder, yine muhteşem performansıyla dudak ısırtıyor. Stranger Things gelecekte çok sık karşımıza çıkacak hatırı sayılır genç yeteneklere de sahip. Dizinin başrollerini her ne kadar büyükler paylaşsa da küçük oyuncular da şapka çıkarılacak performans sergiliyorlar.

stranger things

Stranger Things(Tuhaf Şeyler) Dizisinin Konusu

Gelelim dizinin konusuna. Stranger Things, 80'li yıllarda küçük bir kasaba yaşanan gizemli ve tuhaf olaylar serisinden oluşuyor. Dizi, Will adında 12 yaşındaki bir çocuğun gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Will'in 3 yakın arkadaşı ve tüm kasaba onu bulmak için seferber oluyor.

Bu süreçte her karakteri tanıyoruz ve yaşadıkları farklı ve yine gizemli olaylara şahit oluyoruz. Daha fazla spoil vermeden hemen Stranger Things'i Netflix'ten izlemenizi öneririz. Fantastik, dram ve gerilim türlerini sevenlerin, 2.sezonu da çekilen Stranger Things'i bir çırpıda izleyeceklerine eminiz.

Yönetmen Duffer KardeşlerStranger Things'i çekerken, Stephen Spielberg, Stephen King ve John Carpenter gibi isimlerin eserlerinden ilham aldıklarını açıkladılar. Ayrıca ilham alınan filmler ise şöyle; The Goonies, Poltergeist, E.T. ve Stand By Me. Stranger Things'te bu filmlerin posterleri de kullanılmış (Dikkatli izleyiciye minik ipucu olsun).

Diziyle ilgili son bir detayı da verelim; seçmelerde başrol seçebilmek için 906 erkek çocuğu ve 307 kız çocuğu aday varmış. Bu dizideki çocuklara dikkat! Gelecekte kendileriyle fazlasıyla kaşılaşacağız.

Stranger Things(Tuhaf Şeyler) dizisini izlediniz mi?

Gülse Birsel'in yeni filmini buradan öğrenebilirsiniz!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html