Yaz Trendi: Desenli Saçlar!

1 dakika okuma süresi

Yaz Trendi: Desenli Saçlar!

Bu yazın trendi desenli saçlar! Bu trendi yakalamak için Daha İyi Yaşam var!

Yaz gelince kışlık giysilere veda ediyoruz ve rengarenk kıyafetlerimize kavuşuyoruz! Yaz mevsimi sadece kıyafetlerimizde değil, genel görünümümüzde de yeni şeyler denemek için iyi bir zaman! Ne dersiniz? Kıyafetlerimizle ie birlikte makyaj yaparken kullandığımız renklerive tonlarını da değiştirirken saçlarımızda nasıl değişiklikler yapabiliriz? Yepyeni saç trendi ile tanışmaya hazır mısın?

Gün geçtikçe yepyeni bir saç trendi ortaya çıkıyor. Bu yaz festivallere hakim olacak desenli saç modası ile saçlarında radikal değişiklikler yapabilirsin. Nasıl mı yapılıyor? Daha İyi Yaşam sizler için araştırdı. İşte cevabı!

Kalpler, bulutlar, smileyler, yıldızlar, geometrik desenler gibi çeşitli şekiller saçlara kalıcı ya da geçici uygulanıyor. Kalıcı olmasını istersen saç boyalarından, geçici olmasını istersen de renkli sprey boyalarından faydalanabilirsin.

Ortaya çıkacak enfes görüntü için sabırlı ol! Desenli saç görünümünü oluşturmak için, öncelikle seçtiğin desendeki stencil kalıbını seçmelisin. Daha sonra stencil kalıbını saçının dilediğin bölgesine yerleştirmelisin. 

Sonra kalıbın iç kısmını sprey veya kalıcı boya ile boyamalısın. Eğer kalıcı boya ile boyamayı planlıyorsan, yoğun bir renk için daha uzun süre boyayı saçında bekletmelisin.

Desenli saçlarıma nasıl bakım yapacağım?

Eğer sprey boya kullandıysan sprey boyayı uzun süre saçlarında tutmaman saçlarının sağlığı açısında yararlı olacaaktır. Örneğin; desenli saç trendini bir konsere giderken denemeyi düşünüyorsan, eve geldiğinde şampuanla iyice temizlemelesin. Ayrıca şampuanın ardından bakım kremi de kullanmayı unutmamalısın!

Desenli saçlarımı nasıl şekillendirmeliyim?

Seçtiğin desenin büyüklüğüne ve deseni uyguladığın bölgeye göre seçeceğin saç modeli değişkenlik gösterecektir. Örneğin; saçının tepe noktasına veya başının arkasına uyguladıysan düşük bir atkuyruğu yapabilirsin. Deseni bütün saçına uyguladıysan da saçını açık bırakarak düz saç modelini deneyebilirsin.

(Kaynak: www.sacsirlari.com)

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik Ve Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html