Yaz Tatilini Formda Geçirme Tüyoları

2 dakika okuma süresi

Yaz Tatilini Formda Geçirme Tüyoları

Yaz tatilini sorunsuz bir şekilde kilo almadan formda geçirmek isteyenlere Daha İyi Yaşam’dan öneriler!

Yaz tatilinin ortasına geldiğimiz şu günlerde keyfinizi kaçırmaya hiç niyetimiz yok ama Daha İyi Yaşam olarak bazı uyarılarda bulunma hissine kapıldık :) Bu aralar yaz tatilinin büyüsüne kapılıp yemek yemeyi abartmış olabilirsiniz ama sonradan bunlar için üzülmeyin.

Yaz tatili için gittiğiniz yerlerde yemek yeme alışkanlıklarınız değişebilir ve aşırı yemek yeme isteği içinde olabilirsiniz. İşte bu noktada yaz tatili dönüşü keyfinizi kaçıracak bir sürü sorun ortaya çıkabilir.  Yaz tatilinde formunuzdan bir şey kaybetmeden güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız bu önerilere bir göz atın!

Yaz Tatilini Formda Geçirme Tüyoları

Besin Zehirlenmesine Dikkat

Tüm yılın yorgunluğunu atmak için güzel bir yaz tatilini hak ettiniz ama stres atma hayali peşinde koşarken besin zehirlenmesiyle karşılaşmayın. Yaz tatilinde değişen beslenme rutini ve beraberinde gelen önüne ne gelirse yeme alışkanlığı besin zehirlenmesi yaşamanıza neden olabilir aman dikkat.

yaz tatili

Hafif Yiyecekler Tüketin

Havalar zaten normalin üstünde seyrediyor bir de üstüne yaz tatilinde ağır yemekler yerseniz hem sağlığınız etkilenir hem de fazladan kilo alırsınız. Aşırı yağlı ve hamur işi yiyecekler yorgunluk, baş ağrısı ve de tansiyon gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Bunun için hafif gıdalar tüketin ve serinletici içecekler için.

Meyve Tabaklarının Kalorisi Önemli

Meyve mi formda kalmamı engelleyecek demeyin! Meyve de fazla tüketildiğinde istenmeyen kilolara neden olabilir. Bu nedenle yediğiniz meyve tabaklarının kalorisine dikkat edin. Yaz tatilinde vücut direncini önemli ölçüde arttıran meyveyi 3-4 porsiyon şeklinde tüketmenizde fayda var.

Bilinçli Yemek Yiyin

Yaz tatilinde formda kalmak istiyorsanız bilinçli yemek yemeniz gerekir. Tatil dönüşünüzde ortaya çıkan kilolarınızla tanışmak istemiyorsanız az az ama sık sık yemek yiyin. Aç kalmayı aklınızın ucundan geçirmeyin zaten. Özellikle pilav, makarnadan ve açık büfe tatlılardan uzak durmanız formunuzu korumanız açısından önemli.

yaz tatili

D Vitamini Eksikliğinizi Giderin

D vitamini eksikliğinden dolayı kilo alabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için yaz tatilinizde her gün yarım saat kadar güneşlenerek ya da D vitamini içeren besinler tüketerek bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Vücudunuzdaki D vitamini eksikliği kemiklerde güçsüzlük, depresyon gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Yaz Egzersizleri Yapın

Yaz tatilinde formda kalmanın yollarından biri de kuşkusuz egzersiz. Formunuzu korumak ve sağlıklı bir şekilde tatil geçirmek için hareketli aktiviteler yapın. Yüzerek ve yürüyüş yaparak kilo almanızın önüne geçebilirsiniz.

Yaz tatilini formda geçirmek için sizin önerileriniz neler?

En Çok Okunan: Kilo Aldıran Diyet Hataları

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html