Yaz Hamileleri İçin Sağlıklı Tatil Önerileri

2 dakika okuma süresi

Yaz Hamileleri İçin Sağlıklı Tatil Önerileri

Yaz hamilelerinin sağlıklı bir tatil geçirmelerini sağlamak için Daha İyi Yaşam olarak faydalı önerileri bir araya getirdik!

Hamileliğiniz yaz aylarına denk geldi ve tatilde nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa bu yazımız tam size göre. Bütün bir yılın en güzel yanlarından biri olan tatil sürecini hamilelik döneminde daha iyi geçirmek için bu önerileri dikkate almanızı isteriz.

Yaz tatili için tabi ki de ilk dikkate alacağınız kişi doktorunuz. Bunun dışında uyacağınız ufak tefek önlemlerle daha sağlıklı bir hamilelik süreci geçirebilirsiniz.

Yaz Hamileleri İçin Sağlıklı Tatil Önerileri

İşte yaz hamileleri için sağlıklı bir tatil geçirmelerine fayda sağlayacak önerilerimiz sizlerle..

Tatil Yerinizde Hastane Olsun

Yaz hamileleri için derlediğimiz sağlıklı tatil önerilerimizden ilki gidilecek tatil yerinde hastanenin bulunması. Olası acil durumlar için hastanenin yakınızda olması sizi güvende hissettirir.

Yürüyüş Yapın

Tatil için gideceğiniz yolculuk sırasında molaları kesinlikle ihmal etmeyin yürüyüş yapın. Böylece hamileliğin de etkisiyle daha da hassaslaşan kan pıhtılaşmasının önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca doktorunuza danışarak varis çorabı da kullanabilirsiniz. Eğer hamileliğinizin son aylarındaysanız yaşadığınız yerden çok uzaklaşmamanız daha iyi.

hamile

Emniyet Kemeri Takın

Yaz hamilelerinin tatil yolculuğunda olmazsa olmazları arasında emniyet kemeri yer alıyor. Mutlaka emniyet kemerinizi takın. Emniyet kemerinizi karnınızın üstünden değil, kemeri karnınızın üstünden geçirin. Olası bir kaza anında karnınızın üstünde olan kemer bebeğin plesentasının erken ayrılmasına neden olabilir.

Açık Renkli Kıyafetler Tercih Edin

Hamilelik döneminde sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmek istiyorsanız açık renkli kıyafetler tercih edin ve de sentetik kumaşlardan uzak durun. Sentetik kumaşlar vücut ısınızın daha da artmasına neden olabilir bu da terlemeyi beraberinde getirir.

hamile

Havuza Erken Saatlerde Girin

Havuzlarda enfeksiyon kapma riski daha çok olduğundan dolayı hamilelerin havuzlara erken saatlerde girmesini öneriyoruz. Erken doğum ya da düşük yapma tehlikeniz varsa doktorunuza mutlaka danışın. Havuza girmeden ve de çıktıktan sonra duş almayı kesinlikle ihmal etmeyin. Yüzerken yanınızda mutlaka birileri olsun, tek başınıza yüzmeyin.

Beslenmenize Dikkat Edin

Yaz hamilelerinin sağlıklı bir tatil geçirmelerini sağlayan adımlardan biri de beslenme. Yediğiniz meyvelerin iyi yıkanmış olmasına ve de etli yemeklerin iyi piştiğine emin olun. Tatil yerinde bulunan yöresel yemekleri bilmiyorsanız yemeyin. Gıda zehirlenmelerine karşı evdeki beslenme düzeninizi devam ettirin.

Yaz hamilesi olarak tatil hakkında sizin bilmek istedikleriniz neler?

En Çok Okunan: Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/beslenme-ile-cilt-sarkmalari-onlenir-mi-12702.html