Yatakta Yatış Şekliniz ve Kişiliğiniz

1 dakika okuma süresi

Yatakta Yatış Şekliniz ve Kişiliğiniz

Yatakta yatak şeklinizin kişiliğiniz hakkında bilgi verdiğini biliyor musunuz?

Yapılan araştırmalar doğrultusunda belirlenen uzman görüşüne göre 6 ortak uyku şekline göre 6 farklı karakter vardır. Size bu yazımızda uyku şekilleri ve bu şekillerde uyuyan kişilerin kişilik özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Yatakta Yatış Şekliniz ve Kişiliğiniz

Cenin pozisyonunda uyuyan kişiler: Dışa dönük bir kişilik özelliği sergilerler ancak iç dünyalarında narin ve kırılgan insanlardır. Tanıştıkları insanlara alışma zorluğu çeken alıştıkları zaman da sıcakkanlı olan kişilerdir. Cenin pozisyonunda uyku en fazla görülen uyku pozisyonudur.

Kütük yatış şeklinde uyuma: Bu şekilde uyuyan insanlar kişilik olarak dışa dönük ve uysal olan kişilerdir. Bu insanlar herkese kolay inanır ve hata yaparlar.

Hasret çekme yatış şeklinde uyuma: Yana dönük iki kolun da öne doğru uzandığı uyuma şeklidir. Bu şekilde uyuyan kişiler yeni durumlara açık olan kişiler olmasının yanı sıra eleştirisel mizacı olan şüpheci insanlardır. Bir konuda karar verecekler ise uzun süre düşünmeye ihtiyaç duyarlar.

Asker yatış şeklinde şeklinde uyuma: Uyur iken hazır ol durumu gibi kolları iki yanında sırt üstü olan yatış şeklidir. Kaliteli yaşamayı seven bunun için mücadele eden kişilerdir.

Serbest süşüş yatış şeklinde uyuma: Yüz üstü veya baş yana doğu, eller kafada veya yastığın kenarlarında olan uyuma şeklidir. Bu şekilde uyuyan insanlar atılgan ve dışadönük olarak yaşayan kişilerdir. Eleştirileri dikkate alan kendilerini yenileyebilen insanlardır.

Denizyıldızı yatış şeklinde uyuma: Bu şekilde uyuyanlar sırt üstü yatar ve kollarını yanlara doğru yayarlar. Bu şekilde uyuyan insanlar iyi bir dinleyicidirler, güvenilir insanlar olarak bilinirler. Bu kişiler başkasına yardım etmeyi seven yardımsever ancak ilgi odağı olmak istemeyen kendi hallerinde insanlardır. Bu yatış şeklinde uyuyan insanlar çok iyi dinlenemezler, nefes problemleri yaşarlar ve uyku esnasında horlama sorunu ile karşılaşabilirler.

Siz hangi şekilde uyuyorsunuz bakalım?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html