Yaşlanmak İstemiyorsan Böyle Yaşa!

2 dakika okuma süresi

Yaşlanmak İstemiyorsan Böyle Yaşa!

Yaşlanmamanın formülleri Daha İyi Yaşam'da!

Yaşlılık hiç birimizin engelleyemeyeceği bir gerçek olabilir ama onu mümkün olduğu kadar geciktirmek ise bizim elimizde. Uzmanlar erken yaşlılığın nedenlerini araştırmış ve bakın ortaya hangi sonuçlar çıkmış. Yaşlanmak istemiyorsanız bunları tersini yapın.

Uykusuzluk: Uyuyun

Uyku cildin kendini yenilemesi için çok önemli. Ama tabi ki düzenli bir uykudan bahsediyoruz. Uzun süre aynı şekilde uyursanız kırışıyorsunuz ve yeterince uyumazsanız da kırışıyorsunuz. Uykunuzu kesinlikle düzenli hale getirin. Uyuduğunuz saat ve uyandığınız saat rutin olsun. Aksi halde erken yaşlanmanız kaçınılmaz.

Nemsizlik: Nemlendirin

Bu durumda en kötü cilt tipi, kuru olandır. Çatlamanıza, kanamanıza ve kırışmanıza sebep olur. Vücudunuzun ne kadar suya ihtiyacı varsa yüzünüzün de nemlendiriciye o kadar ihtiyacı var. Nemlendirici kremleriniz her daim yanınızda bulunsun.

Güneş: Fazla kalmayın

İlkbaharla birlikte göz kırpmaya başlayan güneşin sıcaklığını cildinizde hissetmek hoşunuza gidebilir. Fakat bu yüzünüzün kırışmasına sebep olabilir. Güneşle olan tüm bağlantınızı kesin ve eve kapanın demiyoruz elbette; ama iyi bir güneş kremi kullanmayı asla ihmal etmemelisiniz. Güneşten koruyan fondötenler, bb kremler de güneşten korunmanıza yardımcı olacaktır.

Yüz mimikleri: Gerginlikten kaçının

Çocukken anneniz sizi de uyarmaz mıydı: “Şunu yapmayı kes, yoksa yüzün öyle kalacak!” Aslında yalan da söylemiyorlardı. Yüzünüzü her hareket ettirdiğinizde cildiniz biraz daha kırışır. Çatık kaşlar burun üstündeki çizgilere, sürekli gülmek kaz ayaklarına neden oluyor.

Sigara: İçmeyin

Sigara sadece sağlığı değil güzelliği etkiliyor ama sadece sizi hasta edip dişlerinizi sarartmıyor aynı zamanda yaşlı görünmenize sebep oluyor! Cildinizi kırıştırdığı gibi sivilcelere ve lekelenmeye de neden oluyor.

Yatış pozisyonu: Sırt üstü yatın

Kulağa tuhaf gelse de tüm günün yorgunluğundan arınmanız için yatağa girdiğinizde de kendinize dikkat etmeye devam etmelisiniz. Çünkü bir pozisyonda çok uzun süre yatarsanız, yüzünüzün o bölgesi daha çok kırışıyor. Bu yüzden yüzükoyun yatmaktan çok sırtüstü uyuma alışkanlığı kazanın.

Stres: Uzak durun

Hayatınızdan stresi tamamen çıkartmanız mümkün değil ama güzel yüzünüzü korumak için daha sakin ve soğukkanlı olmayı denemelisiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı