Yaşlanmak İstemeyenlere Altın Değerinde Tavsiyeler

2 dakika okuma süresi

Yaşlanmak İstemeyenlere Altın Değerinde Tavsiyeler

Yaşlanma hem erkeklerin hem de akdınların en büyük korkusu! Peki yaşlanma nasıl geciktirilir biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Kadın ya da erkek fark etmeksizin kimse daha yaşlı görünmek istemez. Cildinizin sarkmaması ve yaşlanmaya karşı önlem almak için Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği bu 10 öneriye göz gezdirmenizde yarar var.

Yaşlanmak İstemiyorsanız Bunları Yapın!

yaşlanma

Uyuyun

Uykusuzluk yaşlanmayı en çok etkileyen etkenlerden biri. Eğer yaşlanmak istemiyorsanız düzenli olarak uyumayı ihmal etmeyin. Gün içerisinde (akşamüstü olmadan) 15-20 dakika kadar uyuyarak vücudunuzu dinlendirebileceğinizi biliyor muydunuz? Geceleri aynı saatte yatmaya ve gündüzleri aynı saatte kalkmaya özen gösterin. Yaşlanmak istemiyorsunuz uyku en önemli düzenlerden biri.

yaşlanma

Doğru Beslenme

Belki de hiçbirimiz gün içerisinde tam anlamıyla sağlıklı olarak beslenemiyoruz. Peki sağlıklı beslenmek, doğru yiyecekler tercih etmek günde 5 öğün tüketmek nasıl gerçekleşecek? Yaşlanmaya karşı gücünüzü göstermek istiyorsanız bir uzmandan yardım alarak beslenme düzeninizi oturtabilir ve yaşlanmaya karşı savaş açabilirsiniz.

yaşlanma

Cilt Bakımı

Sizden her gun en kaliteli güzellik merkezine gitmenizi elbette beklemiyoruz ancak iyi bir nemlendirici yardımı ile cildinizi besleyebileceğinizi ve cildinizi yaşlanmaya karşı koruyabileceğinizi söylememizde yarar var :) Yaşlanma karşıtı kremler tercih etmeniz gerekebilir.

yaşlanma

Alkol ve Sigara

Dünyaca ünlü şarkıcı ve oyuncu Jennifer Lopez, 48 yaşında ancak hala gençlere taş çıkaran fiziği ile konuşuluyor. Jennifer Lopez’in yaşlanmaya karşı başlattığı bu savaş tam olarak alkol ve sigarayı bırakmakla başlamış. Gün içerisinde bolca hareket ettiğini söyleyen Lopez’in yaşlanmama sırrı ise tam olarak bu imiş. Bizden size ufak bir tavsiye: “Alkolü ve sigarayı bugün bırakın!”

yaşlanma

Hareketlenin!

Gün içerisinde sabah koşusuna çıkarak ve düzenli egzersiz yaparak yaşlanmayı önleyebilirsiniz. Mekik çekmek ve yürümek her gün yapabileceğiniz aktiviteler. Bunu siz de biliyorsunuz ve üşeniyorsunuz değil mi? Yaşlanmak istemiyorsanız ve yaşlandığınızda gücünüzü kaybetmek istemiyorsanız; hareketlenmeniz ve egzersiz yapmanız son derece önemli!

yaşlanma

Güneş Kremi

Güneş kremi sizi şaşırtabilir ancak her gün güneşe çıkan kişiler için güneş kremi sürmek oldukça önemli. Güneşten gün boyu almamız gereken vitaminleri dengeleyen güneş kremlerinin ortalama bir faktöre sahip olması gerekiyor. Amacınız bronzlaşmak ya da beyaz kalmak değil! Yaşlanmamak! Bu yüzden güneş kremi seçerken sağlığınız için en faydalısı seçmenizde yarar var.

Yıpranma Karşıtı Muz Maskesi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html