Yaşama dair ilginç tespitler!

2 dakika okuma süresi

Yaşama dair ilginç tespitler!

Daha İyi Yaşam olarak sizlere bilmeniz gereken yaşama dair ilginç gerçekleri açıklıyoruz.

Bazı gerçekler vardır ki duyunca şaşırırsınız belki de inanamazsınız. İşte bu gerçekler birbirinden ilginç ve size çok şeyler katacak.

İşte bilmeniz gereken yaşama dair ilginç tespitler:

-Bunu biliyor muydunuz? Dünyada yaşayan her 5 kişiden biri Çinliymiş. İşin ilginç yanı şuan bile okurken 120 çocuk dünyaya geliyormuş. 

-İnsanlar hayatları boyunca bir kez hayatının şansını yakalar ve kaybedermiş. Bu demek oluyor ki elinizdeki şansları tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Hayatınızda her zaman ilginç şeyler olacaktır.

-En güçlü antidepresanın kahkaha atmak olduğunu biliyor muydunuz? Gülmek hem sağlığa hem de psikolojiye tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi geliyor. Bu nedenle mümkünse her an gülümseyin ve mutlu olmaya çalışın. 

-Yapılan araştırmalara göre çocuk boyunu babadan kiloyu annesinden alıyormuş. Babasının boyu uzun olup kendisi kısa olan çocuklar bu durumu ilginç bulacaktır.

-Yaptığı işleri sağ tarafıyla yapan kişi yediği yiyecekleri sağ taraftan, sol tarafının kullananların ise yiyecekleri sol tarafından çiğneme eğiliminde oldukları belirlenmiştir.

-Dünya üzerinde en çok çeşidi olan meyve türü elmaymış. Hepsini deneme süresi neredeyse 20 yıla tekabül ediyormuş. 

-İnsan beyni 10 wattlık ampül kadar enerji harcıyormuş. Vayoldukça ilginç!

-Bir insanın beyni internet üzerindeki tüm bilgileri 5 kez kopyalayacak kadar alana sahipmiş. Oldukça ilginç. Kendinizi küçümsemeyin.

-Sigara insan sağlığına ne kadar zararlıysa tembellikte o kadar zararlıymış meğer. Boşuna dememişler işleyen demir pas tutmaz diye.

-Ayakkabılarınız kötü mü kokuyor?  Kötü kokulu ayakkabılarınıza sallama çayı koyduğunuzda o kokulardan kurtulacaksınız. Bilmeniz gerenken ilginç tespitlerden biri de bu sanırım.

-Çıkan araştırmalara göre insan beyni 3 şeye karşı asla karşı duramıyormuş:   Çekici insanlar, Tehlike ve yemek.  Mantıken düşündüğümüzde yemek zaten karşı koyulmaz doğal bir ihtiyaçtır. Çekici insanlara karşı da her zaman zaaf vardır. Bazen tehlikeli olduğunu bile bile kararlar alırız.

-Bir insan günde 11 saatten az uyumuyorsa 3 yıl içinde ölme riski %50 oranındadır. Yani bu demek oluyor ki çok uyumak sağlığa zararlı. Tabi az uyumamakta gerekir.

-Bilmeniz gereken ilginç bir tespit daha. Meğer insanlar karşısındaki insanı ilk önce kıyafetlerine göre değerlendirirmiş. Bir iş görüşmesine gittiğinizde kıyafetiniz ve ayakkabınız ilk dikkat çekileceği nokta unutmayın.

İşte sizlere yaşamdaki ilginçliklerden bazılarını paylaştık. Sizin de ilginç tespitleriniz var mı?

Kilo Kontrolü Yöntemi Nedir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html