Yaşam Alanınızı Güzelleştirecek 10 Basit Madde

2 dakika okuma süresi

Yaşam Alanınızı Güzelleştirecek 10 Basit Madde

Bu öneriler yaşam alanınızı güzelleştirecek ve hayatınıza renk katacak.

1. Pencerenize asacağınız renkli kumaş püskülleri dikkat çeker ve odanıza sızan güneş ışığı gibi aniden belirir. Bu püskülleri pencerenize yapıştırmak için tutkal tabancası kullanabilirsiniz.

2. Ev içinde kullanılabilen süs ağaçları sıkışık görünen bir odayı tavanı yüksek görünümlü hissettirerek ferahlık sağlar. Çok su veya bakıma ihtiyaç duymayan avize ağacı denenebilir.

3. Koridor gibi soğuk, karanlık noktayı daha sıcak göstermek için dekoratif olan Çin kağıt fenerlerini lamba olarak kullanabilirsiniz. Kırmızı veya pembe renkli kağıt aracılığıyla ampulden yansıyan ışık daha sıcak ve karşılayıcı hissettirir.

4. Cam vazolar, bütün duvarı boyamadan önemli renkleri parlak ve kuvvetli bir şekilde göstermenin en ucuz yoludur. Saydamlık, zarif ışıltı sağlar.

5. Duvar kağıtları ile kütüphanenizin içini kaplamak daha derin olduğu imajını verir ve kalan alan olduğundan daha büyük görünüyormuş izlenimini yaratır.

6. Metalik komodinler, mevcut olan her türlü ışığı yansıtırlar. Tüm odayı altın veya gümüş parlaması gibi aydınlatmak isterseniz bunları karanlık köşelere koyunuz.

7.  Beyaz veya gri odaları tüylü abajurlar ile değiştirmek. Tüylerin dokunulası hissiyatı ile tüm odanın enerjisini değiştirir ve yumuşatır. Bunu kendiniz bile yapabilirsiniz. Basit bir abajur alıp tavuskuşu tüyleri ile kaplayın, bunu bir tutkal tabancası ile yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek nokta tüylerin üst üste gelebilmesidir.

8. Bir sprey boya ile kaplanan süslü bir çerçeve banyonuzu çok daha elegan bir makyaj odası haline getirebilir.

9. Dekoratif ipek yastıklar her türlü oturma odasını kurtarabilirler. Kanepeler, büyük mobilya parçaları daha çok gri veya kahverengi renginde olurlar ve bu yastıklarda tercih edilecek yumuşak renkler bu koyu renkleri aydınlatır ve odanın daha az resmi görünmesini sağlar.

10. Dekore etmek istemediğiniz arka odalarınızda sahte kürkler kullanarak daha rahat ve sıcak bir odaya dönüştürmeniz mümkün olmaktadır. Bunları yatak  uçlarına veya halının üstlerine sererek kullanabilirsiniz. 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html