Yapbozların Çocuklar İçin Faydaları

1 dakika okuma süresi

Yapbozların Çocuklar İçin Faydaları

Çocukların hayatta hiç vazgeçemediği bir aktivite varsa o da oyundur. İşte yapbozların çocuklar için faydaları..

Yetişkinlerin vakti olmadığı için değerlendiremedikleri oyun kavramı çocukların hem gelişimine hem de düşüncelerini yansıtmaya yarayan iletişim aracıdır. Her çocuğun mutlaka oyun dönemi olmalıdır. Ve çocukların en sevdiği ve eğlendiği oyunlardan bir tanesi de yapbozlarıdır. Bu konuda 50 yıllık deneyimi ile kırtasiye sektörünün öncü ismi Keskin Color, çocuk gelişimine destek olmak üzere özel olarak hazırladıkları yapbozlarıyla her yaştan çocuğa sınırsız seçenek sunuyor.

Problem çözmeyi çocuklar yapbozla öğreniyor

Çocuk gelişimi denilince akla ilk gelen şey çocuğun fiziki değişimi. Ancak çocuk gelişimi sadece fiziksel gelişimle sınırlı değildir. Çocuklar doğduğu andan itibaren her konuda gelişmeye başlar. Bunların başında ise beyin ve zeka gelişimleri oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalara göre çocukların zeka gelişimine katkı sağlayan en büyük etkilerden biri de oyun.

Oyun oynamak çocuk gelişiminde aktif rol oynuyor. Bir şekli yapboz boşluğuna yerleştirmek gibi oyunlar, çocuklara problem çözme becerisi kazandırıyor. Çocukların hayal dünyasını geliştiren yapbozlar ileride çocukların ihtiyaç duyacakları şeylere adım atmalarını sağlıyor. Sembolik oyunlarla vakit geçiren çocukların empati yeteneğinin yanı sıra kas hareketleri geliştiğinden basit motor becerilerini de gelişiyor..

Her yaş için özel yapbozlar

Yapbozlar çocuk gelişimine en önemli etkiyi yapan oyunlardan biridir. Yapbozlar sayesinde çocuklar şekil-zemin ve parça-bütün ilişkisi kurma becerileri kazanıyor. Bu nedenle markanın ürün grubunda her yaşta çocuğa uygun yapbozlar da geniş yer tutuyor. Çocukların yaşlarına göre sınıflandırılan yapbozlar, 2 parçadan 48 parçaya kadar farklı alternatifler sunuyor.  Yaşına uygun olmayan veya gelişimsel düzeyinin üstünde ya da altında bir yapboz seçmek, çocuğunuzun oyundan kolaylıkla sıkılmasına ya da zorlanarak oyuna karşı ilgisini kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenle çocuğunuza yapboz seçerken yaşına uygun olmasına dikkat edin.

Sizce yapbozlar çocuklar için faydalı mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html