Yalanları Anlamanın 8 Etkili Tekniği

2 dakika okuma süresi

Yalanları Anlamanın 8 Etkili Tekniği

Karşınızdaki kişinin size yalan söylediğinin düşünüyorsanız yalanları anlamanın 8 etkili tekniğini sizler için derledik.

Yalan söylemekten kaçınıyorsunuz ama kendinize yalan söylendiğini mi düşünüyorsunuz? Peki bu yalanları nasıl yakalayacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yalanları nasıl anlayacağınızı, yakalayacağınızıDaha İyi Yaşam sizin için derledi.

Gülümseme

Etrafınızdaki insanları inceleyin. Zorla gülen insanlar gülme işlemini yalnızca ağızlarıyla yaparlar. Her ne kadar rahat olduklarını beden dilleriyle ifade etseler de gergin, sinirli ya da mutlu olmadıklarını anlayabilirsiniz.

Zorlama gülmelerin tümünde dişler gözükmez. Gerçek gülüşlerin neredeyse tümünde dişler az da olsa görünür. Gerçek gülümsemenin yüzümüzdeki tüm kasları çalıştırmasından dolayı gözlerimiz kısılır, gamzelererimiz çıkar.

Ter Bezleri

Ter bezleri "Ekrin" ya da "Apokrin" olmak üzere ikiye ayrılır. Özellikle avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altında sıkça bulunur. Vücut yapımız ve hormonlarımızdan ötürü yalan söyleyen kişiler daha çok terlerler.

El, Kol, Bacak

Yalan esnasındaki gerilim nedeniyle hareketsiz, suni ya da katı hareket içinde olabilirler. Eller kavuşuk, ellerle kafa tarnıyor ya da kulak ve burunla oynanıyor gibi davranışlar sergilemeleri karşımızdaki kişinin yalan söylediğine işarettir.

Fazladan Konuşma

Gereksiz detay veya ayrıntı veriliyorsa ve laf aralarında neredeyse hiç nefes almalık boşluk dışında boşluk bırakılmıyorsa muhtemelen bir yalancı ile karşı karşıyasınız.

Gözler

Gözler kalbin aynasıdır derler. Aslında bir nevi doğru. Gözbebeklerinin hareketlerine bakın! Yalan söyleyenler göz kontağına geçmekten kaçınırlar. Gözlerinizi seri kırpmaya başlayabilirler. Sağ elini kullanan insanlar herhangi bir soru sorduğunuzda gözbebekleri sağa bakıyorsa bir şey hatırlamaya çalışıyorlardır; eğer ki sola bakıyorlarsa ise pratik zekalarını kullanarak bir yalan söylemeye hazırlanıyorlardır. Bu durum solaklar için tam tersi. Gözbebeklerimizn sağ ya da sola kaymasının sebebi de beyin lobutlarımız.

Konu Değişikliği

Suçsuz bir insan ile karşı karşıya oturuyorsanız konuyu değiştirin ve konunun kapanmasından rahatsız olmasını bekleyin. Eğer rahatsız olmuyor ve yeni konuya adapte oluyorsa üzgünüz bir yalancı ile karşı karşıya oturuyorsunuz.

Sessizlik

Karşı taraf ile konuşmadan önce kısa bir sessizlik anı yaratın. Kişinin yaşadığı rahatsızlıktan doğruyu mu yoksa yalan mı söylediğini anlayın.

Yakınlık

Sorularınıza tepkisini yakından izleyin. Yalancılar kendilerini rahatsız hissettikleri için ya vücutlarını başka yöne çevirmeye veya kaçmaya çalışırlar ya da sizinle aralarında bir nesne koymak isterler. Suçsuzlar saldırıya, suçlular savunmaya geçerler.

Çocuğun Yalan Söyleme Alışkanlığı Nasıl Düzeltilir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html