Yalan Söyleyen İnsanı Anlama Yolları

2 dakika okuma süresi

Yalan Söyleyen İnsanı Anlama Yolları

Karşınızdaki kişinin yalan söyleyip söylemediğini öğrenmek adına sizler için hazırladığımız birkaç ipucumuz var..

Hayatta herkes sandığınız gibi her zaman doğruyu söylemeyebilir, işin kötüsü de sizin bu durumu bilmemeniz. Karşınızdaki kişinin yalan söylediğini öğrendiğinizde bazı şeyler için çok geç olabilir ya da çok üzülebilirsiniz. İşte tüm bu olumsuz durumları yaşamamak için karşınızdaki kişinin yalan söylediğini en kısa sürede anlamanız gerekir. Nasıl anlayacağız diyorsanız sizler için hazırladığımız taktiklere bir göz atın!

İşte yalan söyleyen insanı anlama yolları

-Karşınızdaki kişi kesin ifadeler içeren cümleler kullanıyorsa ve bu cümleleri söylerken omuzlarını hareket ettiriyorsa bilin ki karşınızdaki kişi size yalan söylüyor. O anda yaptığı tek şey bilinçsizce cümle kurmaktan öteye geçmiyor.

-“Ama”larla başlayan cümleler her zaman yalan kokar. Böyle cümlelerin sonunda genelde çok doğru cümleler çıkmaz.

-Sorduğunuz soru karşısında anlamamış gibi görünmeler, duraksamalar yapan biri varsa büyük ihtimal yalan söylüyor. Yalandan ibaret cümleler oluşturacağı için sadece zaman kazanma taktiğini uyguluyor.

-Konuşurken göz kaçırma eylemini bilmeyen yok sanırım. Evet yalan söyleyen kişiler konuşurken sık sık gözlerini istemsizce kaçırır. Ancak konuşurken sürekli gözlerini gözlerinize diken biri varsa ondan da korkun. Çünkü diğer ayrıntıyı bildiğinden dolayı bir şey gizlemediğini göstermek için bu taktiği uygulayan profesyonel bir yalancı diyebiliriz.

-Karşınızdaki kişi sizinle konuşurken sürekli hareket halinde ya da masa, sandalye gibi şeylere tutunma ihtiyacı hissediyorsa kendini muhtemelen yalan söylüyor. Yaptığı bu hareketler vücut dilinin onu ele verme durumu.

-Soru sorduğunuz bir kişi sorunuzu cevaplamadan önce dudaklarını ısırıyor ya da diliyle oynuyorsa kaçamak bir cevap vereceği anlamı taşıyor.

-Araştırma sonuçlarına göre yalan konuşan insanların burunları ısınır. Denemek için zaman kaybetmeyin. Yakın bulduğunuz birine yalan söyleyeceği bir soru sorun ve ardından burnunu öpün. Burnundaki ısı farkını hemen hissedeceksiniz. Tabi bunu herkeste uygulamanız mümkün değil :)

-Yalan söyleyen bir kişi yakın konumdan incelenmeyi reddeder. Konuşurken elleri sürekli yüzünde ya da çenesinde geziniyorsa üzgünüz ki o bir yalancı.

"Ben yalan söyleyeni gözünden tanırım" diyenler için işte fırsat! Bu ipuçlarıyla hayatınızdaki yalancıları tespit edin ve ona göre tedbirinizi koyun..

Sizce yalan söyleyen insanlar ne gibi özellikler sergiliyor?

Evlilik terapisi nedir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html