Yağlı Saçlara Son!

2 dakika okuma süresi

Yağlı Saçlara Son!

Yağlı saçlılara özel hazırladığımız bu öneriler ile yağlı saçlara son! Daha İyi Yaşam, sizler için derledi

Saç tipiniz cilt tipi gibi yağlı mı? Sık sık yağlanan saçlar ile nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği yağlı saçlar hakkındaki bu yazıya bir göz atmanızda fayda var. 

Yağlı Saç Hakkında Bilmedikleriniz 

Yağlı saç bir çözümü olmayan ve doğuşunuzdan itibaren siz de var olan bir genetik özelliğidir. Saç diplerinizde bulunan yağ bezlerinin diğer saçlara göre daha çok yağ üretmesinden kaynaklanır. 

Hamilelik, ergenlik ve regl gibi dönemlerde hormon seviyesinin değişmesiyle de saçınız yağlanabilir. Bu durumu engellemek nereyse imkansız olsa da önlemler alınarak saçınızın sık yağlanmasını önleyebilirsiniz. 

Yağlı Saç Nasıl Önlenir? 

yağlı saç

Banyo Ve Şampuan 

 • Şampuan seçimi son derece önemlidir çünkü normal saçlar ya da karma saçlar için kullanılan şampuanlar saçınıza etki etmeyecektir. Yağlı saçlara sahip olan kişiler yağlı saçlara özel olan şampuanları ya da sabunları kullanmalılardır. Diğer saç tipleri için olan şampuanlar saçınızda etkili olmayacaktır. 
 • Saçınızın yağlanmasının bir diğer sebebi de saçınızı iyi yıkamak ve durulamamak olabilir. Yağlı saçlarınıza uygulayacağınız şampuanı köpürtürken saç diplerinize masaj yapmayı unutmayın. Her banyo da saç diplerinize köpük ile 2-3 dakika kadar masaj yapmalısınız. Yağlı saçlar için son derece önemli olan saç diplerinin bu masaj sayesinde yağlanma süresi azalabilir. 
 • Yağlı saçınızı durularken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus: Durulama. Saçınızı su ile durularken yağlı bir tipte olduğunu unutmamalısınız ve yağlı saçlara uygun olarak saç diplerinizi (yine masaj yaparak) her tele değecek kadar uzunca süre iyice durulamalısınız.  
 • Yağlı saçlara krem uygularken saç diplerinizi göz arda etmemelisiniz. Saçınızın yalnızca yüzeyine süreceğiniz krem saçınızın yağlanma hızını arttıracaktır.  
 • Aynı zamanda herkesin bildiği üzere saçı sık yıkamak yağlanma hızını 2 kat arttırır. Bu yüzden kış aylarında saçınızı 2-3 günde bir yıkamanızda fayda var. 

yağlı saç

Yağlı Saçlar İçin Kolay Çözümler 

Nişasta

Mısır nişastası kuru şampuan ve yağlanma karşıtı şampuanların birçoğunun temel maddesi olarak da bilinir. Bu yüzden saçınıza bir lif ya da tuzluk/karabiberlik yardımı ile serpiştirerek saçınızı yıkayabilirsiniz. Mısır nişastası yağlanmayı azaltacak en iyi doğal çözümlerden biridir. 

Pudra

Kıvamı mısır nişastasını andıran bebek pudrası da yağlı saçları önleme de son derece etkili bir rol oynuyor. Aynı kıvamı yakalayabileceğiniz ve yağlı saçların daha yavaş yağlanmasını sağlayan bir diğer ürün ise ayak pudrası. Saç diplerinize direk uygulayabileceğiniz bu pudralar saçınızı son derece canlı gösterebileceği gibi yağlı saçları önlemede de birebir etkilidir. 

Saç Parlatan Muz Maskesi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html