Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı

2 dakika okuma süresi

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı

İşte bu basit yöntemlerle yağlı saçlarınızla ilgili tüm sorunları çözmüş olacaksınız. Haydi bakalım yağlı saçlar için saç bakımı yazımıza göz atalım!

Saçlarımı sık sık yıkıyorum ama yine de yağlanıyor diyorsanız çareyi yazımızda bulabilirsiniz hanımlar! Saçlar bazen istediğiniz gibi görünmez sizi sinir eder. Özellikle de yağlı saçlarla baş etmek hiçte kolay bir iş değil. Sanırsınız ki yağa batırmışsınız da bu hale gelmiş :) Tamam sinirlenmeyin daha fazla. Önerilerimizi okuyun ve keyfinizi yerine getirin.

Yemeklerimizin olmazsa olmaz tatlarından biri olan tuzun sizce saça ne gibi faydası olur dersiniz hiç düşündünüz mü?

Sodyum klorür, sofra tuzunda bulunan ana kimyasal madde. Deniz tuzu ise deniz suyu buharlaştırması tarafından oluşturulan tuz türü.

Sofra tuzunun tüm dünyada pişirilmesinde kullanılmasının yanı sıra güzellik yararları da var. Güzellik ürünlerine ekleyeceğiniz tuz, saçınızı ve cildi iyi gelebilir.

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı

Aşırı aktif olan kafa derisinin sebase bezleri, yağlı saçın ana nedeni olarak düşünülür. Sorununuzu çözmek için tuz kullanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken şampuanınıza 2-3 çorba kaşığı tuz ilave etmek ve saçlarınızı yıkamak. Birkaç tedaviden sonra olağanüstü sonuçlar fark edeceksiniz. Saçlarınız fazla yağdan arınmış ve sağlıklı olacak!

Kepek Önleyici Yöntem

Kepek küçük ölü deri hücre parçacıklarından oluşur. Tuz saç diplerinde dolaşımı uyarır ve kepekli pulları ortadan kaldırabilir.

Saçlarınızdaki kepekleri ortadan kaldırmak için saçlarınızı bölümlere ayırmanız ve kafa derinize 1-2 çay kaşığı tuz sürmeniz gerekir. Islak parmaklarla hafifçe 10 dakika masaj yapın. Daha sonra saçlarınızı güzelce yıkayın.

Saç Uzatıcı Yöntem

Deniz tuzu saç büyümesi için çok faydalı. Saç dökülmesinden muzdarip olursanız bu tuz uygulaması saçlarınızın büyümesini teşvik etmenize yardımcı olabilir.

Saçınızı her zamanki gibi yıkayın ve 10-15 dakika boyunca deniz tuzu ile ıslak saç derinize hafifçe masaj yapın ve saçınızı tekrar yıkayın. Bunu 2 ay boyunca haftada 2 kez tekrarlayın; sonuçlara şaşıracaksınız!

Sizin yağlı saçlar için önerileriniz neler? İçeriğimizi emojilerle karşılık verin desek :)

Saç dökülmesi ve kepek için yulaf maskesi yapımı

En sık karşılaşılan iki saç sorununu sorsak saç dökülmesi ve kepek sorunu gösteririz değil mi? Yulaf maskesi ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi söylesek? Düzenli uygulanan bu yöntem ile parlaklık, canlılık ve daha havalı saçlar yaratmak kepek sorunu ve saç dökülmeleriniz azalır.   

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html