Yağ Yakıcı Besinler

2 dakika okuma süresi

Yağ Yakıcı Besinler

Yemeye devam ederek kilo vermek ister miydiniz? Şaka yapmıyoruz ciddiyiz bu konuda! Yapılan araştırmalara göre yağ yakıcı besinlerle bu mümkün.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere günümüzün en büyük problemi olan yağlanmaya çözüm önerisi yazdık. Uzmanlar araştırmışlar ve bazı besinlerin yağ yakıcı özelliği bulunduğunu ortaya koymuşlar. Ne iyi etmişler değil mi? :)

“Yiyende ölüyor yemeyen de” diyenlerdenseniz bilemeyiz ama yemek yemeye devam ederek yağ yakmanız mümkün. Nasıl mı? İşte yazımızın detayları..

Bazı besinlerin öyle etkisi var ki vücuttaki ısıyı artıyor ve nihayetinde metabolizmayı hızlandırarak yağ hücrelerinin daha fazla kalori yakmasına zemin hazırlıyor. Yani yiyerek kilo vermiş oluyorsunuz! Kulağa oldukça hoş geliyor :)

Sihirli bir değneğimiz yok ki bir anda fit bir görünüm kazanalım. Ama bu besinler hayallerinizdeki görünümü mümkün hale getirebilir. Yağ yakıcı besinler hem sağlığa faydalı hem de zayıflamaya. Sürekli sağlıksız besinler tüketmek yağ yakmayı bırakın metabolizmanızın çalışma hızını yavaşlatır.

İşte en verimli şekilde yağ yakmaya programlı besinler:

Acı Biber

Yapılan araştırmalara göre acı biberin göbek çevresindeki yağları erittiği gözlemlenmiş. Metabolizmayı hızlandırarak dinlenme anında bile yağ yakmaya devam ediyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı tam anlamıyla yağ yakıcı bir özelliğe sahip. İçinde barındırdığı besin değerleri sayesinde yağ depolamak yerine enerji sağlıyor.

Yağsız Et

Az kalori alıp çok kalori yakmak niyetindeyseniz tavuk göğsü gibi beyaz etleri yemek listenizden eksik etmeyin.

Yeşil Çay

American Journal of Clinical Nutrition yayımladığı rapora göre günde birkaç bardak Yeşilçay içinde bulunduğu besin özellikleri sayesinde metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı sağlıyor.

Muz

Kim demiş muz işe yaramaz diye. Muzun yağ yakmada etkileri azımsanmaz. Ayrıca uzun vadede obeziteyi engellediği biliniyor.

Tam Tahıl Grubu

Dikkatinizi çekerim normal tahıl grubundan bahsetmiyoruz. Asıl yağ yakıcı özelliği bulunan tahıllar kahverengi pirinç gibi tam tahıl ürünler.

Mercimek

Metabolizmanın yavaş çalışmasına neden olan etkilerden biri de vücuttaki demir eksikliği. Bol mercimek tüketerek hem demir eksikliğini azaltabilir hem de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Badem

Badem metabolizma hızını arttırarak kasların yapısına etki eden bir besin.

Brokoli

Birçok hastalığa iyi gelen brokoli tahmin edemediğiniz ölçüde yağ yakmada etkili.

Sizce en etkili yağ yakan besinler hangileri? Sizinde bu konudaki önerilerinizi bekliyoruz :)

En Hızlı Nasıl Zayıflarım?

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Gönül Ateşsaçan en hızlı kilo vermenin yollarını KK TV izleyicilerine anlatıyor..

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 6
  emoji
 • 4
  emoji
 • emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html