Wooden Stili İle Doğaya Geri Dönüş

2 dakika okuma süresi

Wooden Stili İle Doğaya Geri Dönüş

İşlenmemiş ahşap mobilyalar ile evinize sıcaklığı ve sakinliği getirin.

Günümüzde her alanda doğal bir görünüm kazanmak için çaba sarfediliyor. İnsanlar artık şaşaadan uzak kalarak şık olmanın yollarını arıyorlar. İnsanlar için geçerli olan bu akım evlerimize de sıçradı. Ağacın en saf halinin kullanıldığı wooden dekorasyon stili ile eviniz yüzünü doğaya dönecek. Evinizde,dokusunu koruyan ağaçlar, yaşayan ve sürekli nefes alan bir aura oluşturacak.

İşlenmemiş ahşapların, eskitme mobilyaların başrolde olduğu wooden dekorasyon stilinde doğa, evinizde ham hali ile şekil alıyor. Wooden dekorasyon stilinin kilit noktası ise şu; ihtişam yerine sadelik, rahatlık ve konfor! Stilde en çok tercih edilen renkler arasında; yeşil, kahve, krem ve karamel yer alıyor. Doğal bir tarzın yaratıldığı bu dekorasyon stilinde, ceviz, kiraz, akçaağaç, kayın ve meşe ağaçlarından yapılan seçimlerin en uygun seçim olduğunu söyleyebiliriz.

"Ben evimde sadelik istiyorum. Altın varaklar, işlemeli mobilyalar istemiyorum" diyorsanız stil tam size göre. Evinizi bu dekorasyon stili ile dekore etmeye karar verirseniz, mobilya seçiminde her zaman doğallıktan yana olmalısınız. Bu stili, örgü battaniyeler, kilimler, ahşap kasalar, keten kumaşlar, hasır sepetler, ahşap dekorasyon ürünleri, şömineler, ahşap avize-aplikler ve jaluziler, ağaç dallarından yapılan objeler (abajur vb.) ile daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

Wooden dekorasyon stili daha çok dağ evlerinde tercih ediliyor.  

Şeffaf ve cam vazolar wooden dekorasyon stilini güçlendirecektir.

Wooden dekorasyon stilinin mutfaklarda da hoş durduğunu görüyoruz. Mutfaklarda ve salonlarda genellikle tavan da ahşap ile kaplanıyor.

Wooden dekorasyon stili zamansız bir stil olarak kabul ediliyor.

İç ısıtan etkisi ile wooden dekorasyon stili, modern ve vintage ürünlerle kombinleniyor. Bu oturma odasında, tekerlekli ahşap bir orta sehpanın tercih edildiği görülüyor. Masanın üzerindeki ahşap objeler ve taşlar konsepte uygun. Odadaki aydınlatmanın da stile uygun olarak metal ve soft seçildiğine dikkat çekmeliyim.

Yatak odasında da ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Evdeki dekorasyon stiliniz ile uyumlu renk ve dokuda seçilmiş parçalar dekorasyonunuzu tamamlar. Yatak odasındaki aynanın çerçevesini de ham ahşaptan tercih edin.

Yatak odasındaki abajur seçiminizde de hassas olun. "10 Ufak Dokunuşla Eviniz Yenilensin!" başlıklı yazımızda önerdiğimiz; ağaç dalında yapılmış abajurları tercih edin.

Aydınlatmalardan devam ediyoruz. Ham ahşaptan yemek masası takımının üzerindeki aydınlatma yine metal tercih edildiğini görüyoruz. Masa üzerindeki vazo da ahşap. 

Yemek masası üzerinde ahşap bir plakaya takılmış cam kavanozlar şeklindeki bu aydınlatma da hoş duracaktır.

Son olarak bu stil için evinizde ahşap mumluklara da yer açın.

Daha iyi bir yaşam için şehir havasında bile nefes almak istiyorsanız, ağaçların dokunulmamış dokusunu evinize taşıyın!

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Ev&Dekorasyon

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/el-temizleyici-nasil-yapilir-12664.html