Vücut Tipinize Uygun Giyinin

2 dakika okuma süresi

Vücut Tipinize Uygun Giyinin

Her beğendiğiniz kıyafeti almak yerine vücut tipine uygun kıyafetleri alın ve daha iyi görünün!

Fazla kilolar, büyük göğüsler, kalın bacaklar, büyük basenler her kadının malum sorunlarından. Ama doğru kombinler yaparak bütün bunları avantaja çevirebilirsiniz. İşte vücut tipinize göre uzak durmanız gerekenler;

Armut Şekli Vücut Tipi

Bu vücut tipindeki kadınların vücutlarının üst bölümleri daha küçüktür ama vücutlarının alt kısmı geniştir.İnce uzun boyunları ,küçük göğüsleri,ince kaburgaları,düzgün belleri vardır.Feminen olan mükemmel bir bel çevresine sahiptirler ve bu beli vurgulayan stillerin hepsi için mükemmeldir.Armut şekli vücut tipinin ne olduğundan tam emin olamıyorsanız aklınıza Rihanna , Beyonce ve Jennifer Lopez gibi ünlüleri getirin.

Küpe,kolye gibi aksesuarlar gözleri geniz kısımlarınızdan uzağa yukarı bölgelere çekecektir. Çok dar olan kıyafetlerden kaçının,baskılı renkli üstler giyerek dikkatleri alt bölgenizden uzağa çekin.Bedeninizin üst kısmı odak noktası olmalıdır.O yüzden üstünüze giydiğiniz kıyafetlerin keyfine varın.Fazla bol üstlerden kaçının.Bunlar sizin daha kilolu gözükmenize neden olacaktır. Çok dar olmayan ama üzerinize oturan üstleri tercih edin.

Göbeği Saklamanın En İyi Yolu

bacaklara dikkat çekmek olacağı için, canlı renkli pantolon ve etekler en iyi dostunuz olacaktır. Yüksek bel kullanmak uygun olmadığı gibi, çok düşük belli modellerden de kaçınmak gerekir. Bele vurgu yapan elbiseler yerine iki parçalı kıyafetler kullanmak, karın bölgesiyle derdi olan kadınları hem iyi hissettirecek hem de rahat ettirecektir.

Göğüslerinizin Büyüklüğü

Sizi rahatsız ediyorsa ilk olarak bir iç çamaşırı mağazasında üst beden ölçünüzü tekrar ölçtürmenizi tavsiye ediyoruz. Kol altlarından ve sutyenin altından çıkan fazlalıklar olmadığında beden tipinize uygun kıyafetleri seçmek çok daha kolay olacak.Göğüslerinden rahatsız olan kadınların balensiz, spor sutyenler takmaları, V yaka yerine bisiklet yaka kullanmaları daha uygun olacaktır. Bol bluzlar yerine dar kıyafetler kullanmak, üst bölümde fazla desen kullanmamak da kendinize olan güveninizi arttıracak.

Yağ Birikimi Sırt ve Kol Bölgesinde Olanlar 

Üst bölümlerine desen kullanmaları tehlikeli olabilir. Genel kanaatin aksine bol, yarasa kollar da bu bölgeleri saklamak adına yardımcı olmak yerine gözlerin bu noktalara kaymasına sebep olur.Sırt ve kol bölgelerinden geniş olan kadınların, düz renkleri, dar modellerle kullanmaları faydalı olacaktır. Aynı şekilde, kollarından rahatsız kadınlar ya uzun kollu modelleri ya da atlet gibi kolu omuzdan itibaren sınırlamayan kesimleri tercih edebilir.

Kalın Bacaklılar 

Muzdarip kadınların ilk tercihleri her zaman iyi kesimli pantolonlardan yana olmalıdır.Etek ve elbiselerde ise yüksek topuk ve diz altı opsiyonu, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Kalın bacakların en büyük düşmanı, bilekten bağlı ayakkabılar veya dar çizmelerdir.  

Siz her haliniz ile güzelsiniz, önce kendinizi sevin ; )

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html