Vücudunuzu Yaz Aylarına Hazırlayın

1 dakika okuma süresi

Vücudunuzu Yaz Aylarına Hazırlayın

Kalın kıyafetlerden kurtulup ince kıyafetlere merhaba dediğimiz şu günlerde vücudunuzu yaz aylarına hazırlamaya ne dersiniz? Taktikler Daha İyi Yaşam’da!

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte ayna karşısında daha fazla vakit geçirmeye mi başladınız? Ve aynaya her baktığınızda kış aylarının üzerinize sindirmiş olduğu fazla kiloları mı görüyorsunuz? Evet dediğinizi ve moralinizin son derece bozuk olduğunu buradan hissediyoruz.

Vücudunuzu Yaz Aylarına Sağlıklı Beslenerek Hazırlayın

Tatil ve deniz sezonunun da yaklaşmasıyla birlikte iyice strese girdiğinizi tahmin ediyoruz ve vücudunuzu yaz aylarına hazırlamanız için konuya el atıyoruz! Bu yardımı diyet tarifi olarak algılıyorsanız yanılıyorsunuz. Vücudu yaza hazırlamak için en güzel yöntem diyet değil bizce sağlıklı beslenme.

Vücudunuzu Yaz Aylarına Hazırlayın

Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. İsmet Tamer, vücudu yaz aylarına hazırlama tüyolarını paylaştı.

Günde en az 8 bardak su için

Vücudu yaza hazırlarken sağlıklı beslenmenin ilk adımı kuşkusuz bol su içmek. Günde en az 8 bardak su için ki kalıcı kilo verme alışkanlığı oluşturun.

Günlük 30-45 dakika yürüyüş yapın

Sağlıklı beslenmenin olmazsa olmaz kardeşlerinden biri de tempolu yürüyüş. Diyetle bile elde edemeyeceğiniz sonucu yapacağınız yürüyüşle kazandırabilirsiniz.

Kahvaltı yapmadan güne başlamayın

En sık yapılan beslenme hatalarından biri kahvaltıyı atlamak. Vücudunuzu sağlıklı beslenerek yaz aylarına hazırlama sürecinizde vücut direncinizi arttırmak için kahvaltıyı atlamayın.

Gün boyu çay ve ya kahve içiminizi gözden geçirin

Gün boyu içtiğiniz ve masum olduğunu düşündüğünü çay ve kahve size kilo olarak geri dönebilir. Günlük içtiğiniz çay ve kahve 1-2 bardağı geçmesin.

Her gün aynı şeyleri yemeyin

Günün aynı öğününde aynı şeyleri yemeyin. Bu durum metabolizma hızınızın sabitleşmesine zemin hazırlar ve kilo vermenizi engeller.

Vücudunuzu yaz aylarına hazırlamak için sizin önerileriniz neler?

Öğlen yemeğinde sağlıklı beslenme nasıl olmalıdır?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html