Yüz Dolgusu Nedir, Kimlere, Hangi Bölgelere, Nasıl, uygulanır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Yüz Dolgusu Nedir, Kimlere, Hangi Bölgelere, Nasıl, uygulanır?

Dolgu nedir, nasıl uygulanır, kimlere yapılır ve genellikle hangi bölgelere uygulanır ?
Tüm bu soruların cevaplarını Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor;
Dolgu Hyalüronik asit dediğimiz doğal olarak deride de var olan derinin nemini sağlayan jel yapısındaki maddenin steril enjektörlerde hazır halde deriye enjekte edilmesi yöntemidir. Genellikle ince kırışıklıkların tedavisi, yüzdeki volüm kaybının yerine koyması, yer çekimi etkisine bağlı oluşan çökmelerde, sarkmalarda kaldırma etkisinden yararlarma. Estetik amaçlıda ya da daha iyi ve daha dinamik görünmek için dudağa ya da yanağa yapılmaktadır. Asimetrik durumların düzeltilmesinde de kullandığımız bir uygulama. 

Dolgu enjeksiyonları genellikle ince yapıda, orta ya da volüm kazandıran dolgular olarak ayrılmakta. Kişinin kırışıklıkların derinliği ve bölgeye göre farklı dolgu yapılarından uygun olan seçilip tedavi gerçekleşir. Genellikle göz altı, burun ile ağız arasında ki çökmelerde, çene bölgesindeki çökmelerde ve yüze volüm kazandırmak amacıyla elmacık yanak ve yüzün geri kanal kısmını belli bölgeler ve tekniklerle uyguladığımız bir yöntemdir. 

Dolgu enjeksiyonlarında dikkat edilmesi gereken nokta kişinin kendi anatomik yapısına uygun doğallığını bozmayacak şekilde daha dinamik daha fresh görünmesini sağlamak amacıyla ince kırışıklar ve volüm kaybı olan yerlerin belirlenip enjekte edilmesi ve bunun belli aralıklarla tekrar edilmesidir. 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler