Suat Güzey'in Haber Spikerliğinden Oyunculuğa Serüveni

Suat Güzey'in Haber Spikerliğinden Oyunculuğa Serüveni

Sesiyle hafızalarımıza kazınan oyuncu ve sunucu Suat Güzey'le yaptığımız röportajdan çok samimi açıklamalar Daha İyi Yaşam'da!

Gerek oyunculuğu, gerekse sesiyle hafızalarımıza kazınan Suat Güzey ile çok samimi bir röportaj yaptık.. Suat Güzey ile yaptığımız röportajın ayrıntıları Daha İyi Yaşam'da! 

Hoşgeldin Suat, nasılsın?

Hoşbuldum siz de hoşgeldiniz teşekkür ederim, çok keyifli ve heyecanlıyım şuanda. 

Suat bize kendinden biraz bahseder misin?

Hayır. (Gülüyor) Oyunculuk, sunuculuk, seslendirme yapan bir adamım. Çok da severek yapan bir adamım. 1997 yılında İstanbul'a geldim ve o zamandan beri bunların hepsini büyük bir keyifle yapıyorum. 

Suat biz şöyle duyduk, ilk zamanlarında bir radyoda haber sunuşu söz konusuydu. Suat Güzey o alandan tiyatro ve oyunculuğa nasıl geçiş yaptı?

Şöyle, mikrofonla ilk tanışmamdır haber sunuculuğu. Çünkü öyle bir kadro boştu o sıralar. Ankara'nın ilk özel radyosunda çalışmaya başladım. O zamanlar özel radyolar açılmış, büyük bir heyecan var, herkes radyo dinliyor, radyolar daha çok seviliyor şimdi olduğundan. Ben de o kadroda yer almak istedim ve sadece haber sunuculuğu boştu. Fakat beni çok mutlu eden bir şey değildi, çünkü elinde bir metin var, tamamıyla metne bağlısın, kendinden katabileceğin birşey yok ve çok fazla ciddi. Ciddi şeyler beni çok fazla mutlu etmediği için oradan program sunuculuğuna geçtim.

Daha eğlenceli, daha çok kendinden katabileceğin şeyleri olan bir tarzdı o. Bunu yaparken de şunu fark ediyorsun; bu çok güzel bir şey, beni çok mutlu ediyor, bunu daha fazla nereye taşıyabilirim? Tabi ki televizyon. Ama o zamanlar Ankara'da yaşıyordum ve bizim mesleğimizin üretim hanesi İstanbul. O yüzden her medya ve sanat aşığı insan gibi ben de bir gün Haydarpaşa'da elimde valizle indim ve dedim ki "Yenicem seni İstanbul!" 

Yendin mi peki Suat?

Yenmek yerine onunla beraber yürümek daha doğru bir şey. "Yenmek" dediğin zaman karşına alıyorsun ve yaşam karşına alınacak değil, birlikte akılması gereken bir şey. Böyle bakınca her şey daha kolay ve daha eğlenceli oluyor.

Peki Suat, İstanbul'a geldikten sonra nasıl başladı bu serüven?

İstanbul'da Genç TV o zamanlar yeni açılmıştı, bir program yapmaya başladım. Çok hatırlamak istediğim bölümler değil onlar, çünkü kafamda bir bandana ve kamuflaj desen kıyafetlerle bir tipleme canlandırıyordum. Zaten burası o kadar hareketli bir yer ki, birşey yapmak istediğin zaman mutlaka karşılığını alıyorsun. Oyunculuk yapmak istiyorum, seslendirme yapmak istiyorum, daha çok şey yapmak istiyorum... Bir ajansa kaydoldum. O zaman ajanslar şimdiki kadar mantar gibi değil, çok daha az ve öz ajans var. Bir ajansa kaydoldum ve aynı zamanda dizilerde oynamaya başladım. Beraberinde seslendirme de geldi, öyle buralara kadar geldim...

Suat Güzey ile yaptığımız röportajın tamamını izlemek için üstteki videoya tıklamanız yeterli. İyi Seyirler!

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html