PRP Nerelere Uygulanabilir, Faydaları Nelerdir?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

PRP Nerelere Uygulanabilir, Faydaları Nelerdir?

 PRP Nerelere Uygulanabilir, Faydaları Nelerdir? 

 PRP Nerelere Uygulanabilir, Faydaları Nelerdir? Dermatolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha İyi Yaşam TV için anlattı.

PRP tedavisi Trombosit dediğimiz yara iyileşmesinde görevli olan hücrelerinin yoğunlaştırarak kullandığımız bir tedavi olduğundan dolayı kolejende tazelendirme gerçekleştiren bir tedavi yöntemidir.

Biz bu tedaviyi; Daha çok akne izleri, cildin elastikiyetinin geri kazanılması, anti-aging amaçlı kırışıklıkların düzeltilmesi, derideki çatlatlak, yara ve ameliyat izleri gibi durumlarda yani kolejenin tazelenmesini hedeflediğimiz, doku kaybının olduğu durumlarda tercih etmekteyiz. Genellikle 3 ile 4 seans uyguluyoruz. Seans aralıklarımız 15 gün ila bir ay arasında değişmektedir. PRP'yi diğer uygulamalarla da kombin edebiliyoruz. Fakat daha doğal ve kişinin kendi kanından alınarak uygulandığından daha çok tercih edilmektedir. 

PRP genellikle yüzde, boyunda ve dekolte de ayrıca el üzerinde uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. Bunun dışında vücudun herhangi bir bölgesine yerleşmiş yara ve ameliyat izleri, deride oluşan çatlaklar gibi durumlarda da uygulanmaktadır. Estetik alan dışında yine ortopedide kullanılmaktadır. 

Ayrıca PRP saç dökülmelerinde de sıkça tercih ettiğimiz bir yöntemdir. 
 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler