Pomeranian Irkının Gelişim Süreçleri Nelerdir?

Pomeranian Irkının Gelişim Süreçleri Nelerdir?

Pomeranian Irkının Gelişim Süreçleri Nelerdir?
Pomeranian ırkının yavrudan erişkin olana kadar geçirdiği evreleri merak edenler için Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy Kadınlar Kulübü TV’ye değerlendirdi;

Pomeranian ırkıyla ilgili en çok merak edilen konulardan biride yavrudan erişkinlik dönemine kadarolan gelişimidir. Çünkü gerçekten bir evrim geçirmektedirler. Pomeranian’lar ilk doğdukları zaman mesela 2 buçuk aylık bir Pomeranian’nın yüzü tam bir ayı surat şeklinde olur, burnu kısacık olur ve mükemmel bir tüy yapısına sahip olurlar. Yaklaşık 3, 3 buçuk ay sürer. Bu süreç yavru olduğu dönemdir.

3 buçuk aydan sonra yüzünün alın kısmında tüyler dökülmeye başlar. Bunu bizlerde ki buluğ çağına benzetebiliriz. Bu tüylerin dökülmesiyle burun biraz daha büyükçe görünür. Yaklaşık 5 ay boyunca bu dönem gelişir. Aslında bu evreye çirkinlik evresi diyebiliriz. Dediğimiz gibi alında ki tüyler dökülür ve burun daha uzun bir yapıda görülür.

Bu evreyi geçtikten sonra erişkin hale geldiği zaman hepimizin hayal ettiği Teddy Bear veya Pomeranian Boo dediğimiz yüze sahip olurlar. Tekrar dökülen tüyleri buruna kadar geri gelir. Yüz hepimizin hayal ettiği asıl olması gereken Teddy Bear halini almaktadır. Ve gelişimi böylece tamamlanmış olur.

Tabi hepsinin yüzü bu kadar güzel olmuyor. Ama geçirdiği evreler sırasında ortalama 3 buçuk aylıktan 9-10 aylığa kadar bu çirkinlik evresini geçiriyorlar, sonra da bu mükemmel yüz halini alıyorlar. Pomeranian ırkının gelişim süreçleri bu şekildedir.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı