Pomeranian Irkı Köpeklerin Renkleri Nelerdir?

Pomeranian Irkı Köpeklerin Renkleri Nelerdir?

Pomeranian Irkı Köpeklerin Renkleri Nelerdir?
Pomeranian Irkı Köpeklerin Renklerini, Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy Daha İyi Yaşam TV için değerlendirdi;

Pomeranian ırkının çok geniş bir renk skalası vardır. Bazı renkler çok daha zor bulunan nadir renkleridir. Bazıları ise çok sık görülen kendi olağan rengidir. Burada renklerin çoğunu göstermiş olacağız.

Pomeranian’ın en nadir, en zor bulunan rengi beyaz rengidir. Beyaz rengin bir de yüzünün bu kadar güzel olduğunu bulmak biraz zordur. Üretimi zor bir renk nadir bir renktir ve ırka getirdiği kıymet olarak baktığımızda en değerli hale getiren renktir beyaz renk. Renklere göre kalitelerinin değişmemesi gerekiyor renkleri değişse de yine küçük bir burun yine yoğun bir tüye sahip olması gerekiyor. Beyazda dikkat etmemiz gereken siyah bir buruna sahip olması pembe olmamasıdır.

Beyaz kadar nadir bulunan renklerden bir tanesi de particolor dediğimiz kahve beyaz olan rengidir. Özellikle gene beyazda da olduğu gibi güzel bir yüz ve kısa bir buruna sahip olanını bulmamız nadirdir.

Bir üçüncü rengimiz gri krem rengimiz buda krem ya da gri krem olarak geçiyor. bu renkte genelde çok yoğun tüy tabakasına sahip oluyor. Bu da yine Pomeranian’ın nispeten zor bulunan renklerinden bir tanesidir.

Ana renk kızıl rengi bu renk Pomeranian denince aklımıza gelen bu renktir. Bu rengi biz traş ettiğimizde biraz daha beyaz olabiliyor. Aslında traşsızken kızıl traş edildiğinde ise beyazları görmemiz mümkün.

Siyah renk yine Pomeranian’ın nadir renklerinden bir tanesi ben siyahları da çok beğeniyorum siyahlarda aynı tüy yoğunluğuna ve aynı yüz ve burun yapısına sahip olmalıdır.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı