Pomeranian Irkı Köpeklerin Boyları Nasıldır?

Pomeranian Irkı Köpeklerin Boyları Nasıldır?

Pomeranian Irkı Köpeklerin Boyları Nasıldır?

Pomeranian Irkı Köpeklerin boyutlarını Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy Daha İyi Yaşam TV için değerlendirdi;

Pomeranian Irkında akla gelen önemli sorulardan bir tanesi boyutlarıdır. Pomeranian ırkının 3 boyutu vardır. Bir tanesi teacup dediğimiz en küçük boydur. Bu boydaki köpekler 1, 1 buçuk kilo ile 2 kilo arasında değişmektedir.  Pomeranian’nın bu gördüğümüz en küçük boyutudur. Bu köpek erişkin bir köpek ve ağırlığı 1 buçuktur. 2 kiloya kadar olan Pomeranian’larda boyut teacup olarak geçmektedir.

Bir sonraki boy 2 kilo ile 2 buçuk kilo arasında olana orta boydur. Bu köpekte erişkin bir köpektir ve artık büyümeyecek. Şu an tam 2 kilo 100 gr ağırlığındadır. Pomeranian’nın orta boy dediğimiz boyutuna girmektedir.

Pomeranian’da kafa karıştıran tıraşlı köpekler ve traşsız köpekler, boyutu farklı algılamamıza sebep olurlar. Kafa karışıklığına yol açmamak adına biz şuan tıraşsız köpekleri baz alarak göstermekteyiz. Hepsini tıraşlarsak neredeyse yarı yarıya küçülmüş olacaklar. Eğer tıraş yaptırmış olsaydık en küçük boy olan teacup köpeğimizi neredeyse göremeyecektik.

Birde standart boy dediğimiz büyük boy var bu aslında Pomeranian ırkının standar boyutudur diyebiliriz. Bu köpekler 2 buçuk ile 3 kilo arasında değişen standart boylardadır. Bu köpeğimiz ise 3 kilo ağırlığındadır. 3 buçuk kiloyu geçtiği anda artık Pomeranian ırkınnın dışına çıktığı anlamına gelir. Tabi bu kilo alması ile değil, fit haliyle 3 buçuk kiloyu geçmemesi gerekiyor Pomeranian ırkı köpeklerin.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı