Örümcek Ağı Tekniği Nasıl Yapılır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Örümcek Ağı Tekniği Nasıl Yapılır?

Örümcek Ağı Tekniği Nedir, Nasıl Yapılır?

Örümcek Ağı Tekniği Nasıl Yapılır? Dermatolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha İyi Yaşam TV için anlattı.

Örümcek ağı tekniği halk arasında oldukça yaygın bir şekilde bilinen cildi sıkılaştırmak üzere yaptığımız bir uygulamadır. Örümcek ağında uyguladığımız iplikler cilt altında belli bir süre içinde eriyerek, erdiği bölgede kolejen sentezini tetiklediği için hem ciltte aydınlanma hem de sıkılaşma ve toparlama etksi gözlemledirğimiz bir işlemdir. 

İşlem öncesi lokal anestesi krem uygulaması ile hastamızın konforlu bir şekilde işlemi tamamlamasını sağlıyoruz. Boyun, gıdı bölgesi, alın ve göz çevresi gibi kırışıklıkların ve sarkmaların gözlemlenildiği yerlere belli bir teknikle ipliklerimizi yerleştirip işlemimizi tamamlıyoruz. İşlem sonrası minik morluklar ve hafif ödem gibi yan etkiler gözlemleyebiliriz. Bunun en minimuma indirmek için hastalarımıza bir hafta öncesinden ağrı kesici, kan sulandırıcı gibi bitki çaylarından ya da vitamin gibi faktörlerden uzak durmalarını öneriyoruz. 

Örümcek ağı tekniği ameliyatsız olark cildinde sıkılaşma ve toparlanma etkisi bekleyen, ince kırışıklarından kurtulmak isteyen hastalar için oldukça uygun bir yöntem. 
 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler