Mezoterapi Nedir ve Hangi Amaçla Uygulanır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Mezoterapi Nedir ve Hangi Amaçla Uygulanır?

Mezoterapi nedir ve hangi bölgelere ne amaçla uygulanır ?
Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor.
Mezoterapi orta deri tedavisi anlamına gelen latince kökenli bir kelimedir. Bizim estetik alanda oldukça sık tercih ettiğimiz bir tedavi yöntemidir. Derinin orta tabakasına mikro enjeksiyon yöntemiyle ihtiyacı olan malzeleri ya da maddeleri sistamik bir yan etki oluşturmadan uyguladığımız oldukça yaygın bir yöntem. Mezoterapiyi genellikle cildin ihtiyacına göre belirlediğimiz kokteyl ya da serumları hazırlayarak enjeksiyon yöntemiyle ve seanslarla uyguluyoruz.
 
Estetik alanda en çok tercih ettiğimiz alanlar, anti-aging amaçlı kırışıklıkların düzeltilmesi, cildin neminin geri kazanması ve cildin ihtiyacı olan vitamin ve minarellerin yeteri kadar verilmesi için uyguluyoruz. 
Bunun dışında saç dökülmelerinde de oldukça sık kullandığımız bir yöntem. saçın ihtiyacı olan vitamin ve minarelleri belli aralıklarla mikro enjeksiyon yöntemiyle uygulayarak saç dökülmesinin önüne geçebiliyoruz artı incelmiş ve yıpranmış saçlarda kalınlaşma ve kalitesinin artmasını sağlayabiliyoruz. 

Bunun dışında vücut bölgesinde selülit ve bölgesel yağlanma problemlerinde yine Mezoterapi tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Seanslar halinde uygulayarak yağ dokusunda azalma, ciltte sıkılaşma ve portakal kabuğu görünümünün azalması gibi etkilerini gözlemleyebiliyoruz. Özellikle yüzde boyunda ve dekoltede ince kırışıklıkların giderilmesi için üç ya da dört seans uygulayarak hastalarımızın cildinde sıkılaşmayı hissetmesini sağlayabiliyoruz. Anti-aging yöntemlerden kombine ederek uyguladığımızda mezoterapi yöntemi oldukça başarılıdır. 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler