Medikal Cilt Bakımı Neden Yapılır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Medikal Cilt Bakımı Neden Yapılır?

Medikal Cilt Bakımı Neden Yapılır, Amacı Nedir? 
Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor.

Medikal cilt bakımı, cildin ihtiyaclarını karşılamak, oluşabilecek problemlerin önüne geçebilmek amacıyla profesyonel anlamda periyodik olarak yaptığımız bakımlardır. Medikal cilt bakımında amaçladığımız cildin gözneklerinin derinlemesine temizlemesi eğer herhangi bir problemi varsa bunu önlemeye ve tedavi etmeye yönelik bakımlardır.
 
İlk basamakta dermabazyon dediğimiz minik soyma işlemi ile üst tabakadaki ölü hücreleri temizliyoruz. Bunun arkasından serum, vitamin ve mineralleri cildin derin tabakalarına yedirmek üzere radyofrekans uygulaması yapıyoruz. Bunun ardından nem ihtiyacı varsa, akne ve yağlı bir cilt ise ihtiyaca yönelik serum ve maske uygulayarak bakımı sonlandırıyoruz. 
Genellikle buhar uygulaması sıkça kullandığımız yöntemlerden birtanesi,bu basamakların arasında yaptığımız buhar uygulamamsı ile göznekleri açarak gerektiğinde yüzeyel yerleşimi olan siyah noktalarıda temizleyebiliyoruz.
 
Medikal cilt bakımının faydaları oluşabilecek problemlerin önüne geçilmesi problemli ciltlerin ise bakıma ya da tedavilere yardımcı olarak devamlı ya da priyodik olarak yaptığımız işlemlerdir.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler