Lazer Epilasyon Yaptırırken Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Lazer Epilasyon Yaptırırken Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yaptırırken Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor.
Lazer epilasyonda tedavilerinde başarısının artması için hastanın tedaylı analizinin yani sorgulanmasının yapılması gerekiyor. Herhangi bir ilaç kullanımı, hamilelik ya da hormonal bozukluk açısından soruların sorulması gerekiyor.
 
Bunun dışında herhangi bir sistemik rahatsızlığı yoksa ya da ışığa karşı hassasiyeti yoksa tedaviye başlanabilir. Bunun dışında hastanın senaslarına düzenli olarak gelmesi seans sonrası güneş koruyucu kullanıma dikkat etmesi gerekmektedir. 
Hastaya biz genelde üç beş gün öncesinden epilasyon uygulanacak bölgeye jilet uygulanmasını söylüyoruz. Bize geldiklerinde kılların yaklaşık bir iki milim deri yüzeyinden gözlemlenmesi gerekmektedir. Çünkü uzun tüylerin olduğu bölgeye lazer atışı yapılması oldukça zararlı. Biz bu uygulamayı gerçekleştirirken yaklaşık bir iki milimetrelik tüylere atışlar yaparak etkilenmelerini sağlıyoruz. 

Seans sonrasında lazer tedavilerinde deride kuruluk gibi yan etkiler gözlemlenebilir sean sonrası ve gelene kadar her banyo sonrası mutlaka nemlendiri ve güneş koruyucularını kullanmasını söylüyoruz. Herhangi bir ilaç yeni bir ilaç kullanımı başladıysa uygulayıcıyı bu konuda bilgilendirmesini söylüyorz hastalara. Tüm bu kurallara uyulduğu takdirde lazer tedavilerinde başarı oranı oldukça yüksektir.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler

/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html