Kılcal Damar ve Variste Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Kılcal Damar ve Variste Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kılcal damar ve variste lazer tedavisi nasıl uygulanır ve süreçleri nelerdir ?
Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor.
Kılcal damar problemi halk arasında oldukça yaygın olarak gözlemlendirdiğimiz, bize oldukça sık başvuru sebebidir. Gerek yüzde gerek vücüt bölgelerinde sıklıkla gözlemleyebiliyoruz. Kılcal damarların yoğun olduğu bölgelerde tedavi için lazer sistemlerini kullanmaktayız. Hastanın değerlendirilmesinden sonra seans aralıkları 1 ay olmak üzere 3 ila 6 sean uygulama ile kılcal damar problemlerini daha iyi bir hale getirebiliyoruz

Uygulama sırasında soğuk hava uygulayarak hastanın daha konforlu bir şekilde işlemi tamamlamasını sağlayabiliriz. Kılcal damar hattı boyunca lazer atışlarıyla damarın kapatılmasını sağlıyoruz. Hasta bu sırada iğne batması ya da karıncalanma gibi hisler hissedebilir, soğuk hava ile bunu ortadan kaldırabiliyoruz.

İşlem sonrasında lazerin yarattığı ısı etkisiyle kılcal damar hattı boyunca kızarıklık, damarın kedi tırmığı gibi gözlemlenmesi ya da minik morluklar oluşabilir bu genellikle bir iki hafta boyunca kendiliğinden gerileyen bir durum. Hastalarımıza işlemden sonra güneşten sıkı korunmalarını, nemlendirici ve bazı morarmayı engelleyici lokal kremler uygulayabiliyoruz. Yaklaşık ayda bir uyguladığımız seanslarla kılcal damarlarda belirli bir düzelme sağlayabiliyoruz. 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler