Kahvede Yıldız Şekli Nasıl Yapılır?

Kahvede Yıldız Şekli Nasıl Yapılır?
Kahve kimimizde bir tutku kimimiz için günün yorgunluğunu attıran vazgeçilmez bir keyif. Peki içtiğimiz kahvenin hem ağız tadınıza hem de gözünüze hitap etmesini istemez misiniz. Gittiğimiz kafelerde bunu görmek mümkün, kahvemiz gelir ve üstünde ki çeşitli, birbirinden güzel şekiller bizi mutlu eder. Peki bu süslemeyi evlerimizde kendimizin yapması mümkün mü? Düşünsenize misafirlerinize ikram ettiğiniz kahvelerin süslenmiş olduğunu bu hem sizi hem konuklarınızı oldukça mutlu etmez miydi?

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Daha İyi Yaşam Tv için Kahve Yıldız Şeklinde Nasıl Süslenir’i uygulamalı şekilde anlattı. Bakalım Kahve Yıldız Şeklinde Nasıl süslenirmiş;

Öncelikle 8gr'lık bir porsiyon espressomuzu çekiyoruz, kahvemizi templiyoruz, baskımızı uyguluyoruz, 15 kglık bir baskı uyguluyoruz. Flaş işlemini gerçekleştirip espressomuzu çekiyoruz, espresso akarken biz bu arada sütümüzü çekiyoruz, ısıtıyoruz. Sütümüzdeki baloncukları yok ediyoruz. Krema kıvamına getiriyoruz. 70 dereceyi aşmayacak şekilde bir sıcaklıkta bırakıyoruz, cappicino sütü değil latte kreması elde etmemiz gerekiyor.

Sütümüzü hazırladıktan sonra kahvemiz hazır oluyor. Sütü dökerken dikkatle döküyoruz. Yıldız ve etrafında küçük yıldızlar şeklinde süslememizi yapacağız. Kürdan yardımı ile kahvemize yıldız şeklini vereceğiz. Kahvemizi yıldız şeklinde süslemek için videomuzun tamamını izleyerek rahatlıkla kendiniz evlerinizde deneyebilir, misafirlerinize sürprizler yapabilirsiniz. Evinizde, işyerlerinizde, ofisinizde, kafeleriniz de yapabilirsiniz. Bu şekilde onların yıldızı olabilirsiniz. Kolay gelsin. 

Afiyet olsun… 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı