Kahvede Lale Şekli Nasıl Yapılır?

Kahveyi kim sevmez ki bir de şöyle güzel şekillerle süslenmiş olarak servis edildiğinde hem ağzımız tadımıza hem de gözümüze hitap eder. Gittiğimiz mekanlarda kahvelerimizin süslenmiş olarak servis edilmesi hepimizi iyi hissettirir. Kimi zaman içmeye kıyamadığımız olur. Üzerindeki şekil bozulsun istemeyiz. Kalpler, çiçekler, balonlar ruhumuza iyi gelir seyre dalarız. Peki ya bu birbirinden güzel şekilleri biz yapabilir miyiz? Kahvelerimizi bu şekilde süslememiz mümkün mü?

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Daha İyi Yaşam TV için Kahve Lale Şeklinde Nasıl Süslenir’i uygulamalı şekilde anlattı. Bakalım Kahve Kalp içi lale Şeklinde Nasıl Süslenirmiş;

Öncelikle 8gr'lık bir porsiyon espressomuzu çekiyoruz, kahvemizi templiyoruz, baskımızı uyguluyoruz, 15 kglık bir baskı uyguluyoruz. Flaş işlemini gerçekleştirip espressomuzu çekiyoruz, espresso akarken biz bu arada sütümüzü çekiyoruz, ısıtıyoruz. Sütümüzdeki baloncukları yok ediyoruz. Krema kıvamına getiriyoruz. 70 dereceyi aşmayacak şekilde bir sıcaklıkta bırakıyoruz, cappicino sütü değil latte kreması elde etmemiz gerekiyor.

Sütümüzü hazırladıktan sonra kahvemiz hazır oluyor. Sütü dökerken dikkatle döküyoruz. Kremamızı dağıtmadan dokuyoruz en son hamlemizde bir kalp şekli ve içini çekiyoruz, üstüne bir vuruş daha çektiğimiz için kalp içi lale şeklini alacaktır. Kahvemizi lale şeklinde süslemek için videomuzun tamamını izleyerek rahatlıkla kendiniz evlerinizde deneyebilir misafirlerinize sürprizler yapabilirsiniz. Evinizde, işyerlerinizde, ofisinizde, cafeleriniz de yapabilirsiniz. Onların kalp içi lalelerle içlerini açabilirsiniz. Kolay gelsin. 

Afiyet olsun…

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı