Kahvede Kuğu Şekli Nasıl Yapılır?

Kahvede Kuğu Şekli Nasıl Yapılır?

Kuğunun güzelliği hepimizi büyüler birde bunu kahvelerimizi süslemiş olarak görmek hayranlık uyandırır. Çoğumuzun aklından acaba nasıl yapılıyor diye geçmiştir. Herkes konuklarına bu şekilde süslenmiş kahveler ikram etmek ister. Peki kendimiz evlerimizde bunu yapabilir miyiz?

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Kadınlar Kulübü TV için Kahveye Kuğu şekli nasıl verilir gösterdi. Bakalım Kahve Kuğu Şeklinde Nasıl Süslenirmiş;

Öncelikle 8gr'lık bir porsiyon espressomuzu çekiyoruz, kahvemizi tepliyoruz, baskımızı uyguluyoruz, 15 kglık bir baskı uyguluyoruz. Flaş işlemini gerçekleştirip espressomuzu çekiyoruz, espresso akarken biz bu arada sütümüzü çekiyoruz, ısıtıyoruz. Sütümüzdeki baloncukları yok ediyoruz. 70 dereceyi aşmayacak şekilde bir sıcaklıkta bırakıyoruz, cappicino sütü değil latte kreması elde etmemiz gerekiyor.

Sütümüzü hazırladıktan sonra kahvemiz hazır oluyor. Sütü dökerken dikkatle döküyoruz. Sütümüzü alttan üste doğru dökerek kuğu şeklini veriyoruz. Kahvemizi kuğu şeklinde süslemek için videomuzun tamamını izlemeniz yeter. 
Küçük şeyler bazen bizlere büyük mutluluklar getirebilir. Evinizde, işinizde misafirlerinize, sevdiklerine küçük süprizler yapmaktan çekinmeyin denemekte yarar var. Kolay gelsin:)

Afiyet olsun…

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı