Kahvede Kalp Şekli Nasıl Yapılır?

Kahvede Kalp Şekli Nasıl Verilir?

Sevdiklerimize küçük süprizler hem bizi hem de onları iyi hissettirir. Peki sevdiklerinize ikram ettiğiniz kahvenin kalp şeklinde süslemek çok güzel bir ikram olmaz mıydı? Peki evlerimizde kendimiz kahvelerimizi bu şekilde süsleyebilir miyiz? 

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Kadınlar Kulübü TV için Kahve kalp Şeklinde Nasıl Süslenir’i uygulamalı şekilde anlattı. Bakalım Kahve Kalp Şeklinde Nasıl Süslenirmiş;

Öncelikle 8gr'lık bir porsiyon espressomuzu çekiyoruz, kahvemizi templiyoruz, baskımızı uyguluyoruz, 15 kglık bir baskı uyguluyoruz. Flaş işlemini gerçekleştirip espressomuzu çekiyoruz, espresso akarken biz bu arada sütümüzü çekiyoruz, ısıtıyoruz. Sütümüzdeki baloncukları yok ediyoruz. Krema kıvamına getiriyoruz. 70 dereceyi aşmayacak şekilde bir sıcaklıkta bırakıyoruz, cappicino sütü değil latte kreması elde etmemiz gerekiyor.

Sütümüzü hazırladıktan sonra kahvemiz hazır oluyor. Sütü dökerken dikkatli döküyoruz. Kremamızı dağıtmadan dokuyoruz en son hamlemizde yuvarlak şekil yapıp, yukarı doğru çekiyoruz ve kalp şeklini alıyor. Kahvemizi kalp şeklinde süslemek için videomuzun tamamını izleyerek rahatlıkla kendiniz evlerinizde deneyebilir misafirlerinize sürprizler yapabilirsiniz. Sevdiklerinize belkide sevdiğinizi göstermek ve şık bir sunumda bulunmak artık bu şekliyle daha kolay hepiniz bunu evlerinizde deneyebilirsiniz. Kalbinizi paylaşmayı unutmayın:)
Afiyet olsun… 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı