Kahvede Gülen Yüz Şekli Nasıl Yapılır?

Kahvede Gülen Yüz Şekli Nasıl Yapılır?

Moraliniz çok bozuk suratınız asık ve bir kahve içmeye karar verdiniz. Düşünsenize gelen kahve gülen yüz şeklinde süslenmiş, keyfiniz az da olsa yerine gelmez miydi ve yüzünüzde küçük bir tebessüm belirmez miydi? Peki yaptığımız kahveleri kendimiz süsleyemez miyiz?

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Kadınlar Kulübü TV için Kahve Gülen Yüz Şeklinde Nasıl Süslenir’i uygulamalı şekilde anlattı. 

Öncelikle 8gr'lık bir porsiyon espressomuzu çekiyoruz, kahvemizi tepliyoruz, baskımızı uyguluyoruz, 15 kglık bir baskı uyguluyoruz. Flaş işlemini gerçekleştirip espressomuzu çekiyoruz, espresso akarken biz bu arada sütümüzü çekiyoruz, ısıtıyoruz. Sütümüzdeki baloncukları yok ediyoruz. 70 dereceyi aşmayacak şekilde bir sıcaklıkta bırakıyoruz, cappicino sütü değil latte kreması elde etmemiz gerekiyor.

Sütümüzü hazırladıktan sonra kahvemiz hazır oluyor. Sütü dökerken dikkatle döküyoruz. Bize sadece gerekli olan yuvarlak şablonumuzu yapıyoruz. Daha önce çektiğimiz espresso yardımıyla gözlerimizi ve gülen yüzümüzü çiziyoruz. 

Artık evlerimizde kendimiz kahvemizi gülen yüz şeklinde süsleyerek sevdiklerimize ikram edebiliriz. Sevdiklerimize yaptığımız bu küçük sürpriz ile yüzlerinde tebessüm yaratmak paha biçilemez. Kolay gelsin:) 

Afiyet olsun… 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı