Kahvede Çam Ağacı Şekli Nasıl Yapılır?

Kahvede Çam Ağacı Şekli Nasıl Yapılır?

Kahvelerimizin çeşitli şekillerde süslenmesi gözümüze gerçekten hoş geldiği ve kahveyi daha keyifli kıldığı bir gerçek. Özellikle yeni yıl yaklaşırken kahvelerimizin çam ağacı şeklinde süslenmesi hepimizi mutlu kılıyordur gidiyordur. Peki yeni yıl konsepti olarak siz de konuklarınıza çam ağacı şeklinde süslenmiş kahve ikram etmek istemez misiniz? Bu misafirleriniz için keyifli bir süpriz olacaktır. 

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Kadınlar Kulübü TV için Kahve Çam Ağacı Şeklinde Nasıl Süslenir’i uygulamalı şekilde anlattı. Bakalım kahve çam ağacı şeklinde nasıl süslenirmiş;

Öncelikle 8gr'lık bir porsiyon espressomuzu çekiyoruz, kahvemizi tepliyoruz, baskımızı uyguluyoruz, 15 kglık bir baskı uyguluyoruz. Flaş işlemini gerçekleştirip espressomuzu çekiyoruz, espresso akarken biz bu arada sütümüzü çekiyoruz, ısıtıyoruz. 70 derecelik bir sıcaklıkta bırakıyoruz, cappicino sütü değil latte kreması elde etmemiz gerekiyor.

Sütümüzü hazırladıktan sonra kahvemiz hazır oluyor. Sütü dökerken dikkatle döküyoruz. Ve çam ağacı olacak şekilde sütü dökerek şeklimizi oluşturuyoruz. Çam ağacı şeklinde nasıl süslendiğini videomuzu izleyerek rahatlıkla kendiniz evlerinizde deneyebilir misafirlerinize sürprizler yapabilirsiniz. Özellikle yeni yılda konuklarınıza bu süprizi yapmayı ihmal etmeyin. Kolay gelsin. 

Afiyet olsun…

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı