Kahvede Balon Şekli Nasıl Yapılır?

Kahvede Balon Şekli Nasıl Yapılır?

Son zamanlar ülkemizde de oldukça popüler olan kahve süsleme sanatı belki vazgeçilmezi olduğumuz kahveleri daha keyifli bir hale getirdi. Gittiğimiz kafelerde sipariş ettiğimiz kahvelerin böyle süslü gelmesi hepimizin yüzünde güzel bir tebessüme sebep oluyordur. Çoğu zaman içmeye kıyamaz uzun uzun bakar fotoğraflarını çekip kahve keyfi diye paylaşır olduk.

Peki bu güzel sunumu sadece profesyoneller mi yapabilir sadece cafeler de mi bu güzel sunumla karşılaşacağız evlerimizde, iş yerlerimiz de bizler de kahvelerimizi çeşitli şekillerle süsleyip sunumlar yapamaz mıyız? Uzmanından öğrendik Bakalım Kahve Balon Şeklinde Nasıl Süslenirmiş;

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Kadınlar Kulübü TV için Kahve Balon Şeklinde Nasıl Süslenir’i uygulamalı şekilde anlattı.

Öncelikle 8gr'lık bir porsiyon espressomuzu çekiyoruz, kahvemizi templiyoruz, baskımızı uyguluyoruz, 15 kglık bir baskı uyguluyoruz. Flaş işlemini gerçekleştirip espressomuzu çekiyoruz, espresso akarken biz bu arada sütümüzü çekiyoruz, ısıtıyoruz. Sütümüzdeki baloncukları yok ediyoruz. Krema kıvamına getiriyoruz. 70 dereceyi aşmayacak şekilde bir sıcaklıkta bırakıyoruz, cappicino sütü değil latte kreması elde etmemiz gerekiyor.

Daha sonra önce ortaya daha sonra kenarları minik toplar yapıp bir çubuk ya da kürdan yardımıyla balonlarımızın kuyruklarını ortaya çıkarıyoruz. Sizlerde evleriniz de deneyip sevdiklerinize güzel sunumlar yapmayı ihmal etmeyin.

Afiyet Olsun:)

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı