Kahvede Balık Şekli Nasıl Yapılır?

Kahvede Balık Şekli Nasıl Yapılır?

Çoğumuzun vazgeçilmezi olan kahvenin lezzeti kadar sunumu da oldukça önemlidir. Güzel köpüklü bir Türk Kahvesi elbette olmazsa olmazımız. Bu konuda artık hepimiz bol köpüklü kahve yapmanın çoğu zaman gururunu yaşıyor olmalıyız. Zaman zaman farklı tatlar denemek, farklı kahvelerle sevdiklerimize sürprizler yapmakta en az bol köpüklü Türk Kahvesi kadar hoş olmaz mı? Şöyle çeşitli şekillerle süslü kahveler hepimizi cezbetmiştir. Peki cafelerde sıkça karşılaştığımız bu sunum tekniğini evde sevdiklerimize biz neden yapmayalım.

Kahve Uzmanı Yunus Çakmak Kadınlar Kulübü TV için Kahve Balık Şeklinde Nasıl Süslenir’i uygulamalı şekilde anlattı. Bakalım Kahve Balık Şeklinde Nasıl Süslenirmiş;

Öncelikle 8gr'lık bir porsiyon espressomuzu çekiyoruz, kahvemizi templiyoruz, baskımızı uyguluyoruz, 15 kglık bir baskı uyguluyoruz. Flaş işlemini gerçekleştirip espressomuzu çekiyoruz, espresso akarken biz bu arada sütümüzü çekiyoruz, ısıtıyoruz. Sütümüzdeki baloncukları yok ediyoruz. Krema kıvamına getiriyoruz. 70 dereceyi aşmayacak şekilde bir sıcaklıkta bırakıyoruz, cappicino sütü değil latte kreması elde etmemiz gerekiyor.

Yuvarlak yumuşak hareketlerle şeklimizi oluşturuyoruz. Daha sonra bir kürdan ya da çubuk yardımıyla gözlerini belirginleştiriyoruz. Ve balık şeklimiz hazır. Sizlerde bu şekilde kahvelerinizi süsleyebilir ve ikramlarınızı bu güzel sunumlarla daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Afiyet Olsun:)

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html