Kahvaltı Sofrası Trendleri Var mıdır?

Kahvaltı Sofrası Trendleri Var mıdır?

Kahvaltının mutluluk bir ilgisi var demiş şair peki bizi mutlu eden kahvaltı sofralarının bir trendi var mı? Gastronomi Eğitmeni Şef Özlem Mekik, Daha İyi Yaşam TV için anlattı.

Kahvaltı sofralarının da her şeyde olduğu gibi trendleri var tabi. O trendler neler diye soracak olursanız şayet tabi ki en başta renkleri, bu seneki kahvaltı sofralarının en önemli detaylarından bir tanesi daha açık renkleri kullanıyor olmamız. Bahar ayları geldiği zaman açık renkleri tercih ediyoruz eğer kapalı bir yerde iseniz daha pastal tonları tercih edebilirsiniz.

Bunun dışında kahvaltı sofralarında kullandığınız tabakların çatalların, bıçakların da tabi ki bir trendi var. Birazcık daha bireysel ve düz tabakları kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü unutmayın aynı tabakta hem peynir kesecekseniz hem de yeşilliklerinizi doğrayacaksınız. İşte o zaman o tabağın biraz daha düz ve geniş olmasına özen göstermelisiniz. Eskiden annelerimiz biraz daha ufak tabakları kahvaltı tabaklarını sunarlardı ama bizler artık 24 cmin üzeri olan tabakları kahvaltı sofralarımızda görebiliyoruz.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı