Kahvaltı Sofralarında Çatal Bıçak Nasıl Kullanılmalı?

Kahvaltı Sofralarında Çatal Bıçak Nasıl Kullanılmalı?

Kahvaltı Sofralarında Çatal Bıçak Nasıl Kullanılmalı?

İyi bir kahvaltı sofrasında çatal bıçak kullanımı nasıl olmalı Gastronomi Eğitmeni Şef Özlem Mekik, Daha İyi Yaşam TV için anlattı.

Kahvaltı sofralarında çatal bıçak kullanımı tabi ki çok önemlidir. Bizler genellikle sofralarımızda kahvaltı sofrası kurarken her zaman tek çatak bıçak koyarız. Ama bu yanlış bir durum sofralarımızda servis değiştirmeyeceksek mutlaka 2 tane çatal bıçak koymamız gerekmektedir. Neden derseniz eğer ki kahvaltı sofralarınızda ara sıcak olarak bir sucuk tava, yumurta ya da başka bir ara sıcak hazırlamışsak, onun kullanılacağı çatalı ve bıçağı da ayrı olmalıdır. Ama bizler evlerimizde tek çatal bıçak kullanıyoruz çoğu zaman yumurtayı yediğimiz çatalla peynirde yemeye kalkıyoruz. Bu oldukça yanlıştır, işte bu bizim kahvaltı tabağımızın hem görüntüsünü hem de şıklığını bozmuş oluyor.

 Aslında kahvaltı sofralarında servis değiştirmek en önemli detaylardan biridir. Önce kahvaltılıklarla başlanır arkasından ara sıcaklar gelir, gelen ara sıcaklarla birlikte gerek tabaklarımız gerek çatal ve bıçak servislerimizin mutlaka değişmesi gerekir. Eğer değiştiremiyorsak soframızda muhakkak 2 çatal ve 2 bıçak olarak kullanım yapmalısınız.  

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı