Kafe Çalışanları Neye Göre Seçilmeli?

Kafe Çalışanları Neye Göre Seçilmeli?

Kafe açmaya karar verdiniz peki ya çalışanlarınızı neye göre belirlemelisiniz?
Kahve Uzmanı - Danışman Yunus Çakmak Daha İyi Yaşam Tv için anlattı.

Kafe çalışanları seçilirken bilgi ve birikimlerine göre, tecrübelerine göre, yapmış olduğu işe göre, hangi işte yetkin olduklarına ve becerilerine göre seçilmelidir. Tüm bunlar doğrultusunda seçmiş olduğumuz kişilerin öncelikle erkekse askerliğini yapmış olmaları önemlidir, yaşı reşit olması önemlidir. Ve çalıştıracağımız kişileri mutlaka sigortalı çalışan tercih etmeliyiz. Sigortaları mutlaka yapılmalıdır. Sigortasız kimseyi çalıştırmamalıyız ileride bununla alakalı ciddi sorunlar yaşanabilir.  

Tecrübesiz bir personel mekanı okul olarak görür ve bu iyi sonuç vermeyecek ve sürekli bir personel sürkülasyonu olacaktır. Bu personel sürkülasyonu işletmeyi yaralayacaktır. Bir standart sağladığı zaman personelini o standart üzerinden götürmelidir. Bir eleman aldığı zaman yetiştireyim, öğreteyim, yaşı küçük, az para alıyor diye düşünülmemelidir. Az para verme mantığıyla hem işletmenize hem de çalıştırdığınız kişiye zarar vermiş olursunuz.

Personelimiz güler yüzlü olmalı, sıcak ve pozitif olmalıdır.  Satılan sadece ürün değil insanlığını da ortaya koyup ve güler yüzünnizle birlikte pazarlanması gerekir bu işletme için yüzde yüz bir avantajdır. 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı