Kafe Açmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Kafe Açmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Kafe Açmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Öncelikle nasıl bir kafe açtığımız önemlidir belgelerimiz bu doğrultuda tam olarak hazırlanabilir. Örneğin kafe açmak istiyorsak bir takım eğitimlerden geçmiş olmamız gerekiyor. Eğer kahve evi açmak istiyorsak öncelikle benden ya da başka bir kahve danışmanından bir eğitim belgesi, bir kahve sertifikası almaları gerekmektedir. Bu eğitimi almak önemlidir. Başka bir mekan açmak istiyorsak örneğin pastaların ikram edildiği bir mekan olacaksa;
Pasta eğitimi alması gerekir, aldığı yerden bir yemek ve tatlı eğitim belgesi alması da gerekiyor, daha sonra topladığı belgeleri ile önce açacağı mekanını bulup bunun  belediyeden ruhsatını alması gerekiyor. 
Tabi öncesinde bulduğu yerin cafe açmak için müsait olup olmadığını onaylatması gerekiyor. Binanın tüm kontrolleri yapılmalı kafe için elverişli olup olmadığına bakılmalı Bina sahiplerinden izin alınmalı, itfaiyenin kontrolundan geçmesi gerekiyor, emniyetin incelemesi gerekiyor. Ancak tüm bunların onayından geçtikten sonra konum itibari ile de kafe açmak için elverişli olduğuna inandığıızda artık güzel bir cafe açabiliriz. 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı