İyi Bir Davet Sofrasında Neler Sunmalıyız?

İyi Bir Davet Sofrasında Neler Sunmalıyız?

Evinizde misafir ağırlayacaksanız davet sofranızın nasıl olduğu oldukça önemlidir. Peki iyi bir davet sofrasında neler olmalı, ne tarz lezzetler sunulmalı, Gastronomi Eğitmeni Şef Özlem Mekik Daha İyi Yaşam TV için değerlendirdi;

Misafirlerimize kusursuz bir sofra kurmayı hepimiz isteriz ama çoğu zaman misafirlerin tamamını memnun edebilecek miyiz ve doğru sunum kaygısı yaşarız işte bu kaygıları ortan kaldırmak için misafirlerimizi iyi tanımalı ya da ön hazırlık yapmalıyız.

İyi bir davet sofrasında ne tarz lezzetler sunmalıyız tabi ki buda davet sofrasının şıklığı kadar önemli bir detay aslında. İyi bir davet sofrasında kullanacağınız lezzetler her zaman misafirlerinizin yiyebileceği ve tercih edeceği lezzetler olmalıdır. Davetlerinizde misafirlerinizi davet etmeden önce mutlaka onların alerjileri var mı yok mu ya da herhangi bir yemedikleri ürün var mı gibi konularda bilgi sahibi olmalı bilmiyorsak ön bilgi almalıyız. O yüzden iyi bir davet sofrasında evinizde her daim pişmeyen aslında sadece belirli zamanlarda pişirdiğiniz lezzetlerle bezenmiş olmalı. O neden iyi bir davet sofrasında misafirlerinize göre lezzetlerle planlamanız gerekir. Onların damak tadına uygun, gelen tüm misafirleri memnun edecek lezzetler sunmak gerekir.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı